Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 09:49
 
"BARIŞ PINARI" HAREKATINDA MÜCADELE VEREN KAHRAMAN MEHMETÇİĞİMİZE DESTEK
ANKARA SİNCAN ŞOFÖRLER ODASI DEV BİR KALABALIKLA "BARIŞ PINARI" HAREKATINDA MÜCADELE VEREN KAHRAMAN MEHMETÇİĞİMİZE DESTEK VERDİ.
BELEDİYELER Haberi

Sincan Şoförler Odası başarılı Başkanı İsa Yalçın önderliğinde dev bir kalabalıkla "Barış Pınarı" harekatında sınır ötesinde eşsiz bir mücadele veren kahraman Mehmetçiğimize destek olmak için taktire şayan örnek bir davranışın altına imza attılar.

Çok sayıda STK Başkanları Yöneticileri, Muhtarlar, Siyasetçiler, İş Adamları, her zaman her yerde vefakar cefakar Vatanının, Milletinin yanında yer alan kalabalık şoför esnafları ve çok kalabalık vatandaşların katılımıyla, Sincan Şoförler Odası önünden dualarla başlayan Mehmetçiğe destek yürüşü Sincan Ziraat Bankası önünde Başkan İsa Yalçın'ın basın açıklamasıyla devam etti.

Ziraat Bankası önünde yapılan basın açıklamasına Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan da katılarak yapılan programdan dolayı tüm emeği geçenlere teşekkür ederek memnuniyetini dile getirdi, daha sonra Ziraat Bankası içerisine geçilerek harekata ve Mehmetçiğe destek amaçlı Başkan İsa Yalçının açılışını yaptığı hesaba tüm Oda Yönetimi ve kabalık vatandaşlar bağışlarını gerçekleştirdiler.

İsa YALÇINDAN,  KKTC CUMHURBAŞKANI Mustafa AKINCI ya İSTİFA ÇAĞRISI

İsa Yalçın'ın Basın bildirisi; Kıymetli basın mensupları, Sincan'ımızın gururu, saygı değer şoför esnaflarımız ve değerli tüm misafirlerimiz; bu önemli günümüzde Barış Pınarı harekatını icra eden kahraman Mehmetçiğimize destek çağırımıza göstermiş olduğunuz ilgi, alâka ve hassasiyetlerinizden ötürü canı gönülden teşekkür ederiz.

Allah'ın izni ile Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarında olduğu gibi Barış Pınarı harekatında da aynı başarıyı sağlayacağımızdan  kimsenin şüphesi olmasın. Kırk yıldır terör belasıyla uğraşan ülkemiz bu uğurda binlerce şehit vermiştir. Suriye topraklarında köşe bucak saklanarak hain pusular kuran kahpeler, kahraman ordumuzun gelmesiyle fare gibi kaçışmaktadırlar, ama korkunun ecele faydası yoktur. Bu iş ya bitecek yâda bitecektir.

Ülkemiz üzerinde plan yapan dış mihraklar ve içerideki iş birlikçileri, şunu kafalarına kesin suretle yazmalılar, Türkiyeyi, ne Irakla, nede Suriye ile karıştırmasınlar. En son Türk ölene kadar ülkemizi bölme planları gerçekleşmeyecektir. Böyle düşünenler Türk'ün şanlı tarihine dönüp bi baksınlar. Çokta uzağa gitmeye gerek yok, 15 Temmuz hain darbe girişiminde tankların, uçakların ve silahların karşısında göğsümüzü nasıl siper ettiğimizi dost düşman görmüştür.

Barış Pınarı harekatında görüldüğü gibi Türk'ün Türkten Başka dostu yoktur.
Bizler her zaman devletimizin, milletimizin, Cumhur Başkanımız ve Kahraman güvenlik güçlerimizin yanıda olduğumuzu belirtir, bu uğurda seve seve can veririz.

Buradan tüm dünyaya haykırmak istiyorum, Kahraman Türk Ordusu her zaman mazluma dost olur, zalime kan kusturur. Ne mutlu bize ki; tarihi başarılarla dolu şanlı bir milletin bireyleriyiz.  Katılımlarınızdan dolayı tekrar tekrar teşekkür eder hepinizin huzurunda, başta ülkemizdeki tüm şoför esnafları olmak üzere herkesi Mehmetçiklerimize destek kampanyasına davet ediyor ve buradanda destek kampanyamızı başlatıyoruz.
Hayırlı uğurlu olsun,
Rabbim yar ve yardımcımız olsun,
Ülkemizi bütün şerlerden korusun.
Amin...
Amin...

Sincan Şoförler Odası Başkanı İsa Yalçın'ın basın bildirisi sonunda Barış Pınarı Harekatıyla ilgili densiz açıklamalarda bulunan KKTC Cumhur Başkanı Mustafa AKINCI yı kınadığını belirterek istifa çağrısında bulundu.

Kaynak: Editör: TAYYİBE TAYYAR
Etiketler: , "BARIŞ, PINARI", HAREKATINDA, MÜCADELE, VEREN, KAHRAMAN, MEHMETÇİĞİMİZE, DESTEK, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı