Haber Detayı
06 Mart 2019 - Çarşamba 15:21
 
Belediye Başkanı Demirel, yeni döneme yeni projelerle hazırlanıyor
ETİMESGUT'TA HER ŞEY DAHA DA GÜZEL OLACAK
BELEDİYELER Haberi
Belediye Başkanı Demirel, yeni döneme yeni projelerle hazırlanıyor

Başkan Demirel, nüfusu 600 bine ulaşan Etimesgut'un dörtbir yanında birçok yatırım ve hizmet gerçekleştirerek yaşam kalitesini artırdıklarını belirterek, "Vatandaşlarımızın talepleri ve ilçemizin ihtiyaçları doğrultusunda hazırladığımız yeni projelerimizle, Etimesgut'ta yaşam kalitesi daha da artacak ve inşallah her şey daha da güzel olacaktır" dedi.

 

Etimesgut'u taşra kentten çağdaş kente dönüştürerek; Türkiye'nin en çok tercih edilen ilçesi haline getirdiklerini vurgulayan Demirel, "Bununla yetinmiyoruz, Önümüzdeki 10 yılık süreçte 1 milyon nüfusa ulaşacak ilçemizin geleceğini de planlıyoruz. Atatürk'ün örnek nahiyesi Etimesgut'u, kuruluş vizyonuyla buluşturarak, devletimizin 100. kuruluş yıldönümü olan 2023'e hazırlıyoruz. Kültürde, sanatta, sporda, yaşamın her alanında zirvede bir Etimesgut hedef ve vizyonuyla gece gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

 

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, ilçeye 15 yaşam, 14 eğitim, 9 spor, 8 sağlık ve sosyal tesis, 6 kapalı yüzme havuzu, 5 emekli dinlenme evi, 5 kreş, 2 meydan, 3 kütüphane ve müze ile 3 milyon metrekare yeşil alan, Türkiye'ye örnek engelsiz yaşam merkezi, kent konseyi, müftülük ve emniyet müdürlüğü binaları ile camiler inşa ettiklerini belirterek, "Etimesgut Kültür Parkı, Yaşlı Gündüz Bakımevi, Çocuk ve Gençlik Bilim Merkezi, Evcil Hayvanlar Oteli ve Mezarlığı, Modern Kapalı Pazarlar, Kültür ve Tarih Turizmi Projesi, Atatürk Stadyumu Revizyonu, Emekli Konakları, Kadınlar Konağı, Kreş ve Gündüz Bakımevleri, Sosyal ve Kültürel Tesisler, Park ve Ağaçlandırma Çalışmaları ile yeni yol ve kaldırım çalışmalarımızla, yeni dönemde de hemşehrilerimizin yaşam kalitesini artıracak yatırımlara ve hizmetlere ara vermeden hızla devam etmeyi planlıyoruz" dedi.

 

Başkan Demirel, yeni dönem projelerini şöyle sıraladı:

 

1- Kültür Parkı Projesi

Atatürk'ün modern kentleşmede örnek olarak gösterdiği Etimesgut'ta, kuruluş amacına uygun kültürü yaşatmak amacıyla, Atatürk'le bütünleşmiş ancak günümüzde olmayan tarihi dokuların bir arada olduğu Etimesgut Kültür Parkı’nı inşa ederek halkımızla buluşturacağız.


2- Yaşlı Gündüz Bakımevi Projesi

Alzhemir, parkinson ve benzeri durumda olan yaşlılarımızın günübirlik misafir edileceği, yaşlı gündüz ve bakım evi yapacağız.


3- Gençlik ve Bilim Merkezi Projesi

Gençlerimiz ve çocuklarımıza eğlenceli bir deneyim yaşatacak, bilim ve teknolojiye olan ilgiyi arttıracak olan gençlik ve bilim merkezi kuracağız.

 

4- Evcil Hayvanlar Oteli ve Mezarlığı Projesi
Hemşehrilerimizin iş seyahati, tatil, acil ihtiyaçları durumunda can dostlarını güvenle bırakabilecekleri bir tesis kazandıracağız.

 

5- Modern Çevre Düzenlemeleri

Hemşehrilerimizin daha sakin ve huzurlu ortamlarda kaliteli ve güzel zaman geçirebilecekleri, sosyal ve kültürel aktivitelerini ve alışverişlerini rahat yapabilecekleri, araç trafiğine kapalı, sadece yayalara açık, uygun sokak ve caddelerimizde nostaljik düzenlemeler gerçekleştireceğiz.

 

6- Modern Kapalı Pazarlar

İlçemize yeni kapalı pazar yerleri ve zabıta noktaları inşa edeceğiz.

 

7- Kültür ve Tarih Turizmi Projesi
Yapımını tamamladığımız Ahimesut, Ahielvan ve Emiryaman türbeleri ve camilerimizle, diğer kültürel değerlerimizin yurt içinde ve dışında tanıtımını yapacak çalışmaları gerçekleştireceğiz. Etimesgut'un daha fazla kişi tarafından ziyaret etmesini sağlayacağız.


8- Atatürk Stadyumu Revize Projesi

Atatürk Stadyumu'nu 2. ligde mücadele eden Etimesgut Belediyespor’umuza yakışır konuma getireceğiz.

 

9- Emekli Konakları Projesi

Atatürk, Elvankent, Güzelkent, Atayurt ve Bağlıca Emekli konaklarımıza ek olarak ilçemize yeni emekli konakları kazandıracağız.

 

10- Kadınlar Konağı Projesi

Halide Edib Adıvar Kadınlar Konağı’na benzer yeni hanım konaklarının yapımına devam edeceğiz.

 

11- Kreş ve Gündüz Bakımevleri Projesi

Zübeyde Hanım, Ahi Elvan, Güzelkent, Atakent, Eryaman 3. Etap Kreşlerimizi hizmete açtığımız ilçemize, yeni kreş ve gündüz bakımevleri kuracağız.


12- Sosyal ve Kültürel Tesisler Projesi

İçerisinde eğitim, kültürel ve sanatsal etkinliklerin gerçekleştirilebildiği, sosyal ve kültürel amaçlı yeni tesislerimizin yapımına devam edilecektir.

 

13- Park ve Ağaçlandırma Çalışmaları

2 milyon 970 bin metrekare yeşil alan ve 335 parkımıza ek olarak yeni parklar, hatıra ormanları ve ağaçlandırma alanları oluşturacağız.

 

14- Yol ve Kaldırım Çalışmaları

Yeni yerleşim alanlarımızda kanalizasyon, su, dogalgaz, elektrik ve telefon gibi altyapı hizmetlerinin tamamlanmasına müteakip asfalt, bordür, tretuvar ve çevre düzenlemelerinin yapımına devam edeceğiz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, Başkanı, Demirel,, yeni, döneme, yeni, projelerle, hazırlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı