Haber Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 10:51
 
Demirel, "Etimesgut'ta kadınlar için de her şey daha güzel olacak"
ETİMESGUT'TA KADINLARA ÖZEL HİZMETLER VAR
BELEDİYELER Haberi
Demirel,

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak, "Bir toplumda kadın mutlu olursa bütün bir toplum mutlu olur. Onların mutluluğu için, birçok hizmet yaptık. İnşallah Etimesgut'ta yeni dönemde kadınlarımız için de her şey daha da güzel olacak" dedi.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, ilçedeki kadınların yaşam standartlarını artıran birçok hizmeti hayata geçirdiklerini söyledi.

etiSEM kurslarıyla yaklaşık 30 bin kadına ücretsiz meslek ve beceri eğitimi vererek hayata hazırladıklarını kaydeden Demirel, "Açtığımız Halide Edib Adıvar Hanımlar Konağı'nda kadınlarımıza yönelik birçok sosyal aktivite sağlıyoruz. Kültürel gezilerimizle binlerce kadınımız, Konya, Çanakkale, Bilecik, Bursa gezilerine katıldılar. Yaşam merkezlerimizde haftanın belirli günlerini kadınlarımıza ayırıyoruz. Merkezlerimizde havuzlarımız, kuaför ve güzellik salonlarımız, spor salonlarımız kadınlarımıza özel hizmet veriyor. Kent Konseyi Kadın Meclisimizle, kadınlarımızın yönetime aktif katılımlarını sağladık, onların daha çok hayata katılımların sağlıyoruz. Kurduğumuz Aile Akademimizle kadınlarımıza hukuki ve psikolojik destek sağlıyoruz. İhtiyaç sahibi kadınlarımıza Eti-Kart veriyoruz. Bu kartlarla marketlerden alışverişlerini yapabiliyorlar. Tüm bunların yanı sıra birçok seminer ve konferanslar düzenleyerek kadınlarımızı bilgilendiriyoruz, bilinçlendiriyoruz".

ENGELLİ ANNELERİNE ÖZEL TESİS
Engelsiz Yaşam Merkezi'yle engelli çocuğu bulanan kadınların hayatına yeni bir hercede açtıklarını belirten Demirel, "Engelsiz Yaşam Merkezi'mizi, özellikle kadınlarımızı gözeterek hayat geçirdik. Bu tesisimiz, engelli çocuğu, yakını bulunan kadınlarımız için çok özel bir tesistir. Kadınlarımız merkeze engelli çocuğunu veya yakınını getirerek, bu sayede rahat bir nefes almaktadır. Engelli çocuğunu merkezimize yatılı bırakarak düğününe, cenazesine, hastanesine gidebilmektedir. Bu imkanı sağladığımız için çok mutluyuz" dedi.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: TAYYİBE TAYYAR
Etiketler: Demirel,, "Etimesgut'ta, kadınlar, için, de, her, şey, daha, güzel, olacak",
Yorumlar
Haber Yazılımı