Haber Detayı
24 Kasım 2019 - Pazar 12:47
 
DR. RECEP ŞEKER; “TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ EN KALBİ DUYGULARIMLA KUTLUYORUM”
AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep ŞEKER, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
SİYASET Haberi
DR. RECEP ŞEKER; “TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİN ÖĞRETMENLER  GÜNÜ’NÜ EN KALBİ DUYGULARIMLA KUTLUYORUM”

ŞEKER mesajında şu ifadelere yer verdi:

Geleceğimizin mimarı sevgili öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü en kalbi duygularımla kutluyorum.

Öğretmenlerimiz, aydınlık geleceğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesi gibi çok kutsal ve onurlu bir görevi ifa eden; bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri önder ve örnek insanlardır.

Hepimizin gönlünde çok müstesna bir yeri olan saygıdeğer öğretmenlerimiz kültür ve medeniyetimizde anne ve babalarımız kadar değerli, onlar kadar aziz ve muteberdirler.  

 

Hz. Ali’nin (R.A) “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözü ile de eğitimin ve öğretmenlerimizin önemi en güzel şekilde ifade edilmiş, ilim adamları ve öğretmenler toplumun direği olarak kabul edilmiştir.

 

Ülkemizin 2023 hedeflerini gerçekleştirebilmesi, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirebilmesi ancak bilinçli, birikimli,  aklın ve bilimin rehberliğinde değişen dünyaya ayak uydurabilecek; bilgili, donanımlı, dinamik,  vatanını ve milletini canından çok seven, milli ve manevi değerlerine saygılı nesiller ile mümkün olacaktır. Bu da kıymetli öğretmenlerimizin çabaları, emekleri ve gayretleri ile mümkün olacaktır.

                Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutlar,  ebediyete intikal eden öğretmenlerimize Yüce Allah (C.C)’tan rahmet diliyorum.” Dedi.

Kaynak: Editör: TAYYİBE TAYYAR
Etiketler: DR., RECEP, ŞEKER;, “TÜM, ÖĞRETMENLERİMİZİN, ÖĞRETMENLER, , GÜNÜ’NÜ, EN, KALBİ, DUYGULARIMLA, KUTLUYORUM”,
Yorumlar
Haber Yazılımı