Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 10:59
 
Erdoğan talimatı verdi! AK Parti sahaya iniyor
AK Parti 31 Mart sonuçları için sahaya iniyor. Teşkilat ve adaylardan ilk izlenimlerini alan AK Parti sahada da sivil toplum örgütlerinden vatandaşa herkesi dinleyecek. Sahadan alınan sonuçlar teşkilatın hazırladığı raporla karşılaştırılarak 31 Mart’taki eksiklikler tespit edilecek.
SİYASET Haberi
Erdoğan talimatı verdi! AK Parti sahaya iniyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın vatandaşın mesajının tam olarak anlaşılması için verdiği araştırma yapılması talimatının ardından AK Parti’de çalışmalar başladı. AK Parti, 31 Mart sonuçlarını inceleyecek.

 

Önceki gün Erdoğan’ın MYK toplantısında da üzerinde durduğu seçim raporu ile ilgili partide hazırlıklar başladı. Bu kapsamda farklı saha çalışmaları yapılacak. İlk etapta teşkilat, belediye başkan adayları ve milletvekillerinden ilk izlenimlerini alacak olan AK Parti, sahada sivil toplum örgütlerinden vatandaşa kadar herkesi dinleyecek. Daha sonra sahadan alınan sonuçlarla teşkilatın hazırladığı rapor karşılaştırılacak.

81 İL’E AYRI RAPOR

 

Hazırlanacak raporda, il il, belde belde adayların analizleri de yer alacak. Eksikliklerin neler olduğu, kampanya boyunca nelerin doğru, nelerin yanlış yapıldığı araştırılacak. Seçim sürecinde yürütülen kampanyaların ve söylemlerin etkilerine de bakılacak.

KAMPTA TARTIŞILACAK

Raporun ardından nerede sıkıntı varsa tespit edilecek, eksiklikler ve sıkıntılar giderilecek. Yapılacak saha araştırmalarında anketlerden de yararlanılması planlanıyor. Yapılması planlanan anket çalışmasıyla bazı illerde yaşanan oy kayıplarının nedenleri ayrıca araştırılacak. Yapılacak saha araştırması sonuçları bu ayın son haftası yapılacak Kızılcahamam kampında da değerlendirilecek. 26 Nisan’da başlayacak üç günlük değerlendirme toplantısına il, ilçe ve belde belediye başkanları katılacak. Erdoğan’ın katılacağı kampta raporlar ve çalışmalar kapsamında yapılacak istatistiki bilgiler masaya yatırılacak.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: TAYYİBE TAYYAR
Etiketler: Erdoğan, talimatı, verdi!, AK, Parti, sahaya, iniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı