Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 18:59
 
İçişleri Bakanı Soylu: Küçükçekmeceʹdeki cinsel istismar olayının faili yakalandı
İçişleri Bakanı Soylu, Küçükçekmeceʹde çocuğa cinsel istismar olayına ilişkin, ˮFailin yakalandığı bilgisi bende var.ˮ dedi.
- Haberi
İçişleri Bakanı Soylu: Küçükçekmeceʹdeki cinsel istismar olayının faili yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir otelde düzenlenen, Öz Orman-İş Sendikası Genel Kurulunun ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir basın mensubunun, Küçükçekmeceʹde çocuğa cinsel istismara ilişkin sorusu üzerine Soylu, İstanbulʹun Küçükçekmece ilçesinde cinsel istismara uğrayan 5 yaşındaki çocukla ilgili hem İstanbul Valiliği hem İstanbul Emniyet Müdürlüğünün faili yakalama konusunda çalışma yaptıklarını belirtti.

ˮİlgili fail yakalandıˮ

Bakan Soylu, ˮZannediyorum bu saatler içerisinde açıklayacaklardır. İlgili fail yakalandı. Çünkü yaklaşık bu olay olduktan hemen sonra başladılar. İstanbul Valiliğimiz bir açıklama yapacaklar. Buraya girerken açıklama yapılacağı bilgisini aldım. Çocuğumuzun sağlık durumumun da iyi olduğunu biliyoruz.ˮ diye konuştu.

ˮCiddi bir bilgi kirliliği varˮ

Çocuğun babasıyla telefonda görüştüğünü ve geçmiş olsun dileklerini ilettiğini ifade eden Soylu, ˮİlgili failin yakalandığı bilgisi bende var. Bu tip meselelere yönelik hem tavrımız hem mücadelemiz bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da devam edecektir.ˮ ifadelerini kullandı.

Soylu, olayın medeniyete ve toplumsal ahlaka uygun olmadığını, ancak toplumun kınadığı böyle durumlarla karşı karşıya kalınabildiğini, bunlarla ilgili de gerekenin yapıldığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluʹna yapılan saldırıyla ilgili bir soru üzerine Soylu, olayın tüm Türkiyeʹnin gözü önünde cereyan ettiğini hatırlattı.

Cinsel istismar vakasında olduğu gibi bu vakada da ciddi bilgi kirliliğiyle karşı karşıya kalındığını kaydeden Soylu, saldırıya ilişkin gerekli açıklamanın yapıldığını, bunun üzerine bir yalan rüzgarı olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İçişleri, Bakanı, Soylu:, Küçükçekmeceʹdeki, cinsel, istismar, olayının, faili, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı