Haber Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 19:59
 
İzmir emniyetinin ˮBiz İzmirizˮ projesi
ASAYİŞ Haberi
İzmir emniyetinin ˮBiz İzmirizˮ projesi

İZMİR (AA) - İzmir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen "Biz İzmiriz" projesi kapsamında öğrenciler, polislerin rehberliğinde İstanbul ve Çanakkale'yi gezdi.

Emniyet Genel Müdürlüğünün, Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında, Bergama 80 Yıl Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulu ile Ödemiş 3 Eylül Yatılı Bölge Ortaokulundan toplam 78 öğrenci, İzmir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü organizesinde İstanbul ile Çanakkale'deki tarihi ve turistik mekanları ziyaret etti.

İstanbul gezisinde öğrenciler, Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii, Yere Batan Sarnıcı, Alman Çeşmesi, Dikilitaş, Miniatürk, Koç Müzesi, Emirgan Korusunu ziyaret etti, tekneyle boğaz turu sonrası Büyükada'yı gezdi.

Öğrenciler dönüş yolunda da Bursa Ulu Camisini ziyaret etti.

Çanakkale gezisi kapsamında ise Ayvalık Cunda Adası ile Şeytan Sofrası güzergahı izlenerek, tarihi yarımadaya gelindiğinde Rumeli ve Mecidiye Tabyaları, Şahindere Sargı Yeri, Abide ve Şehitlikler, 57. Alay ile Conkbayırı gezildi.

Milli birlik ve beraberlik duygusunun pekiştirilmesi amacıyla organize edilen projede öğrencilere tarih bilinci ve Anadolu kültürünü koruyarak yaşatma duygusu kazandırılmasının amaçlandığı belirtildi.


Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmir, emniyetinin, ˮBiz, İzmirizˮ, projesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı