Haber Detayı
24 Nisan 2019 - Çarşamba 00:00
 
Kılıçdaroğlu: YSKʹnin KHKʹlilerle ilgili aldığı karar doğru bir karar
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ˮYSKʹnin KHKʹlilerle ilgili aldığı karar doğru bir karar. Diyor ki ʹBunlar oy kullanabilirler.ʹ Daha önce de benzer kararları var.ˮ dedi.
SİYASET Haberi
Kılıçdaroğlu: YSKʹnin KHKʹlilerle ilgili aldığı karar doğru bir karar

ANKARA (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un ev sahipliğinde TBMM Şeref Salonuʹnda düzenlenen resepsiyona katıldı.

Beraberinde CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve bazı Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeleriyle resepsiyona katılan Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanı Şentop ile selamlaştı. Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile de bir süre sohbet etti.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, bir televizyon kanalında yayımlanan 23 Nisan programında, bir çocuğun Almanya vatandaşı olmak istediği yönündeki açıklamalarının sorulması üzerine, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığının öneminin herkese en iyi şekilde anlatılması gerektiğini belirtti.

ˮO yaştaki bir çocuk böyle bir talepte bulunuyorsa oturup büyüklerin düşünmesi lazım. Bizde bir hata var, çocukta değil. O çocuğu bu atmosfere sokan siyaset anlayışını dışlamamız lazım.ˮ ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, herkesi kucaklayan siyaset anlayışının ülkede hakim kılınması gerektiğinin altını çizdi.

YSKʹnin Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamu hizmetinden çıkarılanların oy kullanabileceğine ilişkin kararının sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, ˮYSKʹnin kanun hükmünde kararnamelilerle ilgili aldığı karar doğru bir karar. Diyor ki ʹBunlar oy kullanabilirler.ʹ Daha önce de benzer kararları var.ˮ dedi.

Kılıçdaroğlu, daha sonra resepsiyondan ayrıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kılıçdaroğlu:, YSKʹnin, KHKʹlilerle, ilgili, aldığı, karar, doğru, bir, karar,
Yorumlar
Haber Yazılımı