Haber Detayı
03 Mayıs 2020 - Pazar 00:18
 
ŞEKER VE ESER; “BU ZOR GÜNLERİ BİRLİKTE ATLATACAĞIZ”
AK Parti Karaman Milletvekilleri Dr. Recep Seker ve Av. Selman Oğuzhan Eser Karaman'da Koronavirüse karşı alınan önlemler ve bununla ilgili yapılan çalışmalar hakkında bir açıklama yaptı.
SİYASET Haberi
ŞEKER VE ESER; “BU ZOR GÜNLERİ BİRLİKTE ATLATACAĞIZ”

Milletvekilleri yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

 

"Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeni ile çok zor günlerden geçmekteyiz. Salgının etkilerini en aza indirmek, vatandaşlarımızın bu zor süreçte daima yanında olmak için Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde hükümetimiz çalışmalarına gece gündüz demeden 24 saat devam etmektedir. Bu zor günleri, tedbir ve kurallara da harfiyen uyarak birlik ve beraberlik içinde Allah (C.C)’ın yardımı ile atlatacağız inşallah.

 

Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamda Karaman ilimizde; Kurulan Vefa Destek Grubu ile 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları olan vatandaşlarımızın tüm talepleri anında karşılanmaktadır. Kamu Bankaları ile PTT tarafından ödenen Sosyal Yardım talepleri Milli Eğim Müdürlüğünce oluşturulan 30 kişilik ekiple karşılanmaktadır. COVİD-19 virüsünün ülkemizde görüldüğü 11 Mart 2020 tarihinden bu güne kadar Karaman Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Başkanlığı’ndan 1422 haneye toplam 609.382 TL nakdi yardım gerçekleştirilmiş, 4729 kişiye de toplam 2.477.733 TL merkezi yardım teslim edilmiştir.

 

Yine bu süreçte Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında Karaman il merkezi ve ilçelerimizde toplam 12.347 kişiye 1000 TL olmak üzere toplam 12.347.000 TL nakit destek sağlanmıştır. Koronavirüs tedbirlerinin alınmasından itibaren, Karaman il genelinde 2682 adet gıda kolisi Karaman Sosyal Yardımlaşma-dayanışma vakfı tarafından muhtaç olduğu tespit edilen ailelere teslim edilmiştir. Yine 800 gıda kolisi Sosyal Yardımlaşma Vakfından isim ve adresleri tespit edilen vatandaşlarımıza Vefa Destek grubu tarafından dağıtımı yapılmıştır.

 

Ülkemiz Koronavirüs salgınında yurt içindeki süreci çok başarılı bir şekilde yürütmekle birlikte aynı zamanda diğer ülkelere verdiği destek ve gönderdiği yardımlar ile de insanlığa bu süreçte çok büyük katkı sağlamaktadır. Koronavirüs salgını sebebiyle devletimiz sonuna kadar vatandaşının yanında olmaya ve maddi manevi gereken her şeyi yapmaya devam edecektir inşallah.

 

Yine bu süreçte insan hayatını her şeyin üzerinde tutarak ülkemizin dört bir yanında görevlerini büyük bir fedakârlık ve özveri ile yerine getiren başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere, emniyet, jandarma, AFAD, aile, gençlik spor, milli eğitim ve diyanet personeline, vefa destek grubuna, burada adını zikredemediğimiz tüm görevlilerimize, sivil toplum kuruluşlarına en kalbi şükranlarımızı sunuyoruz. 

 

Ülkemizin ve tüm insanlığın içinde bulunduğu bu zor durumdan en kısa zamanda kurtulmasını Yüce Allah (C.C)’tan niyaz eder, salgın hastalık nedeni ile hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diler, tedavi gören vatandaşlarımıza da acil şifalar dileriz. “dedi.

Kaynak: Editör: TAYYİBE TAYYAR
Etiketler: ŞEKER, VE, ESER;, “BU, ZOR, GÜNLERİ, BİRLİKTE, ATLATACAĞIZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı