Haber Detayı
06 Mart 2019 - Çarşamba 15:33
 
Üç Aylar'a doğru
Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Kütahya Şube Başkanı Nazif Kocaçoban, yarın başlayacak Üç Aylar ile ilgili açıklamalarda bulundu.
MANEVİYAT Haberi
Üç Aylar'a doğru

KÜTAHYA (AA) - Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Kütahya Şube Başkanı Nazif Kocaçoban, yarın başlayacak Üç Aylar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kocaçoban, gazetecilere yaptığı açıklamada, Üç Aylar'ın, Allah'ın kullarına yıl içindeki hata ve kusurlarının affedilmesi için sunduğu arınma ve kurtuluşa erme mevsimi olduğunu belirtti.

Allah'ın, Üç Aylar'da her türlü savaşı, çapulculuğu, zulüm yapmayı yasakladığını ancak dünyanın birçok yerindeki İslam coğrafyalarında acı, gözyaşı, zulüm ve savaşların bütün hızıyla devam ettiğini vurgulayan Kocaçoban, şunları kaydetti:

"Ümidimizi yitirmeden, sıkıntılar içindeki kardeşlerimizi unutmadan Üç Aylar'ı değerlendirmek için günlerin kıymetini bilelim. Peygamber Efendimiz bu aylara yaklaştığında 'Allah'ım recep ve şabanı bizlere mübarek kıl ve bizleri ramazana ulaştır' diye dua ederlerdi. Bizler de Peygamber'imizin duasına bütün benliğimizle katılıyoruz. Bizlere bahşedilen bugünleri fırsat bilerek ortadaki dargınlıkları ve kırgınlıkları kaldıralım. Yıkılan kalpleri düzeltmek için gayret sarf edelim."

7 Mart Perşembe'yi 8 Mart Cuma'ya bağlayan gecenin aynı zamanda Regaip Kandili olduğunu hatırlatan Kocaçoban, "Bu geceye Regaip Gecesi ismini melekler vermiştir. Allah bu gece müminlere ihsanlar, ikramlar yapar. Bu geceye hürmet edenleri affeder. Peygamber'imizin ramazan ayından sonra en çok oruç tuttuğu ay recep ayıdır." ifadelerini kullandı.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: TAYYİBE TAYYAR
Etiketler: Üç, Aylar'a, doğru,
Yorumlar
Haber Yazılımı