Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 17:31
 
YAZARLARIMIZ, SİTEMİZ ADINA FİDANLARI DİKTİLER.
Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile 11 Kasım'da Ağaçlandırma Seferberliği çağrısı yapıldı. Buna göre 81 ilde, 11 Kasım günü, 2023 noktada, 3 saat içerisinde, 11 milyon fidan dikilerek Guinness Rekorlar Kitabı'na girilmesi hedefleniyor.
YAŞAM Haberi
YAZARLARIMIZ,  SİTEMİZ ADINA FİDANLARI DİKTİLER.

Sitemizin yazarı olan Nesibe TÜKEL ve Rukiye AYDIN hanımefendiler  bugün Türkiye'nin 81 ilinde büyük bir coşku ve heyecanla dikimleri gerçekleşen Ağaçlandırma Seferberliği çağrısına  fahri üyesi ve gönül bağı olduğu ve faaliyetlerine desteklerini esirgemedikleri AFAD ÇALIŞANLARI HAK SENDİKASI (AFAD HAK-SEN) ile tarihi bir gün ve tarihi bir olay ile hem tarihe not düştüler, hemde sitemizin adına fidanları dikerek geleceğimiz adına hayırlara vesile olacak bir çalışmada bulundular.

Yapılan Ağaçlandırma Seferberliği hakkında konuşan Afad Haksen Başkanı Ferhat KAYA,     

"Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan, 11 Kasım saat 11.11'de gerçekleştirilecek "Geleceğe Nefes" seferberliğindeki çağrıya
görev bilinci sayarak AFAD ÇALIŞANLARI HAK SENDİKASI (AFAD HAK-SEN) il görevini yerine getirmek için harekete geçmiş, Yıldırım Beyazıt üniversitesi kampus alanında ağaç dikimine Başkan ve yönetim kadrosu ve üyeleriyle iştirak etmiştir.

Türkiye'de son 10 yılda 66 bin 648 hektar alan yangınlardan zarar gördü. Kampanyanın, örnek olacak bir toplumsal bilinçlenme kampanyası olduğunu"

belirten Afad Haksen Başkanı Ferhat KAYA, "Türkiye'nin önemli bir konuda öncü olduğunu" vurguladı.

Çin ve Hindistan'dan sonra, ülkemiz dünyada en fazla ağaçlandırma yapan üçüncü
ülkeyiz. Ülkemizi bu afette de yalnız bırakmayacağız her daim yaptığımız gibi devletimizin ve milletimizin yanında olacağız." diyerek konuşmasını tamamladı.

Tüm Türkiyede 11.11 de gerçekleşen etkinlikte, yazarlarımız sitemiz adına fidanları dikerek  hepimizi gururlandırmışlardır.

Kaynak: Editör: TAYYİBE TAYYAR
Etiketler: YAZARLARIMIZ,, , SİTEMİZ, ADINA, FİDANLARI, DİKTİLER.,
Yorumlar
Haber Yazılımı