Haber Detayı
22 Aralık 2020 - Salı 00:22
 
Yazarlarımızdan Mehmet Memdoğlu’nun, Lamure Yayınları tarafından yayınlanın “Yırtık Ayakkabı” adlı öykü kitabı raflardaki yerini aldı.
KÜLTÜR Haberi
Yazarlarımızdan Mehmet Memdoğlu’nun, Lamure Yayınları tarafından yayınlanın “Yırtık Ayakkabı” adlı öykü kitabı raflardaki yerini aldı.

Duygularını “Geçmiş eğer doğru okunabilirse, geleceğimiz teminatı demektir. Dünyevi çıkarlardan söz etmiyorum, insani kumaşımızın hayatta kalmasına imkân veren güzellikleri ihya etmekten söz ediyorum elbette. İnsanı kutsal kılan geçmişin hatıraları bilinmeli. Hikâyeler bunun için bir tür köprü, bir tür vasıtadır ancak bu küçük hikâyelerde yaşanan hadiseler etrafında kurgulanmış olan dünyanın içerisine girebilirseniz eğer, orada kendinizi bulacaksınız diye umut ediyorum…” diyerek tarif ediyor Memdoğlu.

 

Yırtık Ayakkabı’da, tüm Anadolu’da yaşayan hikâyeler bir öykü tadında anlatılıyor. Yaşanmış/yaşanacak ve yaşanması muhtemel olaylara dikkat çekilerek, hayatın zorlaştırılmasını değil, kolaylaştırılması gerektiğine vurgu yapılıyor.

 

Her hayatın, bir başka hayata dokunduğunu, her hayatın hüzünlü bir hikâyesinin olduğunu, bu hüzünlü hikâyelerden ders alınması gerektiğine dikkat çekiliyor…

 

Yalın, düz ve anlaşılır bir dille öyküleri kaleme alan, her yaştan ve her gruptan insanın okuyup rahatlıkla anlayacağı farklı öyküleri, kadife bir dille anlatıyor Memdoğlu.

 

Öykülerin Türkiye’nin bütün bölgelerinden seçilmiş olması,   okuyucuya ayrı bir keyif verecek, toplumsal barış ve kardeşliğe katkıda bulanabilecek türden olması Yırtık Ayakkabı’nın farkı olsa gerek…

 

Kaynak: Editör: TAYYİBE TAYYAR
Etiketler: Yazarlarımızdan, Mehmet, Memdoğlu’nun,, Lamure, Yayınları, tarafından, yayınlanın, “Yırtık, Ayakkabı”, adlı, öykü, kitabı, raflardaki, yerini, aldı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı