Yazı Detayı
29 Ocak 2021 - Cuma 15:00
 
ALLAH “U” DÖNÜŞÜ YAPANLARI KABUL EDERMİ?
Halil YOLDAŞ
 
 

Bir toplantıda geçlerden biri, gayet samimi bir şekilde sordu.

Bu gün Dünya’da elliden fazla Müslüman devletler var. Neden maddi ve manevi sosyal ve siyasal sıkıntı içindeler?  

Ümmetin üzerindeki bütün bunalımların en büyük sebebi Allahın rahmetinden uzaklaşmış olmamızdır.

Allah c.c bizlere kendini unutturuyor. İnsan olmanın manası,  Allaha kulluk, ibadetle Salih amelle, hakkı tavsiye, sabrı tavsiye iledir. Bunu hayatınızda uygulayın. Nasıl değiştiğini göreceksiniz.

Deneyin ve tadına varın! Ciddi  söylüyorum, deneyin ve tadın varın. Ve öyle bir detaya gelirsiniz ki. Tüm Dünya size karşı gelecek olsa da siz yine ona inanırsınız. Çünkü Cenneti tattınız bir kere. Gerçek olduğunu biliyorsunuz  artık.

Şimdi şöyle düşüne bilirsiniz? Ben kimim ki? Mescide  geldim ama geçen gün kızlarla konuştum. Kız arkadaşlarım var, bazen alkolde tüketiyorum. Ben sahte bir Müslüman ım  Çok günah işliyorum, büyük günahlar işliyorum, yalan söylüyorum, anama babama itaat etmiyorum. Namaz kılıyormuş gibi görünüyorum. Camide namaz da ne işim var. Bunları terk edeyim sonra gelirim, diye düşünmeye başlarsınız. Vallahi ve billahi bu düşünce şeytandan bir düşünce..Seni namazdan rabbinden uzaklaştıran bir düşünce. Şeytanın sana fısıldadığı düşünce. seni mescidden seccadeden uzaklaştırmayı amaçlayan düşünce.

Trafikte U dönüşü yasaktır. Ama Allah cc günahlardan, hatadan kusurdan, isyanlarda ve şirkten Her zaman U dönüşüne izin verir ve sevinir. Hatadan hemen dönüş yapın, özür dileyin “o” kabul edecektir. Af edecektir. Müslümanlar bunu başarabildiği an. Allahın rahmeti tecelli edecektir.

“Allahın rahmetinden ümit kesmeyin Allah buyuruyor. Kuranda buyuruyor: “  La teknetü min rahmetillah”. “ deki ey kendileri aleyhine (haddi aşan kullarım). Aşırı giden kullarım. Allahın rahmetinden ümit kesmeyin. Şüphesiz ki Allah Bütün günahları af eder.”                           Tüm günahlarımı evet evet bütün günahları af eder ŞİRKİ bile. Şirk üzere ölmemek şartı ile tabi ki…

Çünkü Sahabelerde önceleri  şirk üzere idiler.  Müslüman oldular af edildiler. Eğer önceden şirk işlediyseniz ve tövbe ederseniz, Allah c.c affeder. Affedilmeyen tek günah şirk üzere ölmeniz, ya da şirkten dolayı tövbe etmemiş olmanızdır. Yani Allah c.c diyor ki: Allahın  rahmeti ve affı düşündüğünüz bütün günahlarda daha büyüktür. Onlardan üstün gelir, onları da af kapsamına alır.  Bütün günahların üstünden gelir.

Bütün bu günahları işliyorsunuz diye, mescitlere  uzak kalıp namaza başlamayıp  şeytana yardımcı olmayın. Böyle olmayın bu Allahtan değil. Allah sizin rabbiniz.  Merhametli bir  rabbiniz var.  Sizin rabbiniz bir esması da “ EL VEDUD”. Ne demek biliyor musunuz?                    Bu “onun” adı Bu onun varlığına ait  bir parça. El Vedud son derece seven, inanılmaz derecede seven anlamına geliyor. Bu sevginin aşırı hali.

Peygamberim Allahın sizleri bir annenin çocuğunu sevmesinden daha fazla sevdiğini  söyledi.

Bana bu dünyada daha büyük bir sevgi bulun. En büyük sevgi anne sevgisidir. Ondan daha büyük bir sevgi yoktur. Ama Allah c.c sizi ondan daha da çook seviyor.

Sevgisinin büyüklüğünü  göstermek için tek isteği var. Tövbe  etmeniz.

Tövbe, dönmek, Allah’a dönmek, sadece Allaha dönmek, U dönüşü  yapmak.                         Ben affederim. Sen yalnızca tövbe et ve bana dön ve bu yolda sebat et, diyor.

Zaman kaybetmeden; bu gece ellerimizi kaldıralım. “Allah’ım “Sen” beni benden iyi tanırsın. Ben günahlar işledim. Kendim bilmediğim ama senin bildiğin günahlar işledim. Ama beni af eyle” deyiver ilk adımı at. Göreceksin, sabah namazı, öğle namazı, ikindi namazı, akşam namazı, yatsı nazı, arka arkaya geliverecek, tren rayına girecek. Göreceksin yavaş yavaş hızlanacaktır.

Sonra  raydan çıkarsanız bile, dibe vurursanız bile, tekrar sıçrayın yola girmeyi aynı şekilde deneyin, yılmak yok, tekrar tekrar. Sevgili gençler ”O” Mevlana’nın diliyle sesleniyor size.

 Bin defa boz sanda tövbeni “U dönüşü yaparak “gel, tövbe et kapımı açık bulacaksın.

   Seni dışarıda, kurda kuşa,  şeytana, şeytanlaşmış insanlara yem olacak şekil de dışarıda bırakmadığını  göreceksin.

Kimse mükemmel olamaz. Kimse günahsız değil. 

Kimse aynı halde kalamaz, İman inip çıkabilir, eksilip artabilir. Kuvvetlenip zayıflaya bilir. Ama 5 vakit Namaz  (İmanın ) başarının anahtarıdır. “ ( Ked eflehel müminun) Müminler kurtuluşa ermişlerdir.” Yani Ümidinizi kesmeyin.  Ne olursa olsun Ümidinizi kesmeyin..

Bir saat önce günah işlemiş, sonra tövbe  etseniz, sonra yine işlemiş olsanız bile, ümitsizliğe kapılıp ondan kaçmayın. Dönün ona sizi beklediğini, affetmeye hazır beklediğini göreceksiniz.  Kur’an da  Rabbim buyuruyor:  “Çünkü kâfirler topluluğundan başka, Allahın rahmetinden ümidini kesmez.” Tövbe kapısı ölüm anına kadar açıktır. Onun kapısı her zaman açıktır. “O” na yönelen hiç boş çevrilmez. Selam ve dua ile.

 

29.1.2021

 
Etiketler: ALLAH, “U”, DÖNÜŞÜ, YAPANLARI, KABUL, EDERMİ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı