Yazı Detayı
22 Şubat 2021 - Pazartesi 14:16
 
Askeri Darbeler ve Milli İstihbarat Teşkilatı
Dr. Vehbi KARA
 
 

Türkiye’de Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) adeta konuşulması yasak bir kurumdur. Nedense kimse bu çok önemli kurum hakkında hiçbir eleştiride bulunmaz. Fakat bütün kamu kurumlarında olduğu gibi MİT’inde eleştiriye ihtiyacı vardır. Aksi takdirde kendisini yenileyemez ve geliştiremez.

Eğer MİT’in en önemli görevlerinden birisi olan askeri darbeler karşısındaki rolüne gelirsek ne yazık ki; bu nokta affedilmez niteliktedir. Askeri darbeleri önlemeyi bir tarafa bırakalım askeri darbelerin kotarıldığı merkezlerden bir tanesi MİT karargahı olmuştur. MİT içinden birçok darbeci çıkmış ABD işbirlikçisi bu kişilerle birlikte ülkeyi yangın yerine çevirmişlerdir.

Hâlbuki hükümete direk bağlı olan bu kurum, önceden darbeleri ihbar edebilseydi Türkiye’yi en az 50 yıl geri bıraktıran askeri darbeler meydana gelmezdi. Son 15 Temmuz 2016 darbesinde de sonuç değişmemiştir. Basında çıkan çok önemli yazıları dahi göremeyen MİT teşkilatı adeta “ben geliyorum” diyen ve FETÖ tarafından gerçekleştirilen bu darbeyi de önleme konusunda sınıfta kalmıştır.

Belli ki; MİT’in FETÖ yapılanmasına ayıracak eleman bulamadı! Zira bütün tarikat ve cemaatler içinde o kadar çok elemanı var ki; FETÖ için ihbar mekanizmasını çalıştıracak bir istihbaratçı bulamadığı anlaşılıyor. Keza en az FETO kadar tehlikeli olan Sabetaycı ve Mason örgütlenmelere de görevli gönderemiyor. Hâlbuki bu gizli ve sinsi yapılar; darbelerin en büyük kışkırtıcılarıdır. Ülkemizin kanını emen azınlıklar tarafından meydana getirilmiştir ve Osmanlı Devletinden bu yana ülkemizin en büyük baş belasıdır.

MİT’in bünyesine sızmış darbecileri tespit etmek için 15 Temmuz 2016 FETÖ darbesi çok önemli bir fırsat olmuştur. Umarım gerekli araştırmalar yapılıp FETÖ mensupları tespit edilip kanun önüne çıkarılmıştır. Bu konu çok önemlidir zira MİT içerisinde FETÖ yapılanmasının ne derece güçlü olduğunun bir kanıtı şudur; 15 Temmuz 2016 darbesi, o kadar yayın ve çabaya rağmen MİT tarafından ortaya çıkarılamamıştır.

Bu yayınlardan bir tanesi; darbeden aylarca önce gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı tarafından yapılmış ve çok önemli bir uyarıdır. Makalesinde Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki FETÖ yapılanmasına dikkat çeken Kütahyalı; “Eğer Fetocuları ordudan atarsanız F-16 jetlerini uçuracak pilot bulamazsınız” diyerek çok acı bir gerçeği dile getirmişti. 

Bu yazısından dolayı Genelkurmay Başkanlığına çağrılan Kütahyalı’ya usulen bazı sorular sorulmuş fakat nihayetinde yapılan açıklamalarda darbe iddiası ve FETÖ yapılanması inkâr edilmiştir. Genelkurmay Başkanlığı bu soruşturmanın üstünü örtüp resmen karartma yapmıştır. Askerler ve MİT teşkilatı bu önemli açıklamayı es geçmişlerdir.

Fakat bir müddet sonra Kütahyalı’nın bir futbol maçı ile ilgili sözlerinden dolayı bu yazar adeta linç edilmiştir. Demek ki darbeleri ihbar etmek boyalı medya kuruluşları için gazetecilik olayı olarak görülmeyip aslında belirli bir kesim için ciddi bir suç olarak görülmektedir. Hükümet ise bu olayın üzerine hiç gitmemiş önemli bir gazetecinin ezilmesine ses çıkarmamıştır. Hiç olmaz ise Kütahyalı’ya bir “aferin” demeyi bile çok görmüştür.

Kütahyalı’dan çok daha evvel Türk basınında benim yazılarım da yayınlanmıştı. Bugün Gazetesi ve birçok önemli internet sitesinde yayınlamış olduğum bu yazılar ile Fetullah Gülen’in darbe yapmak için hazırlık yaptığını iddia etmiş ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile o tarihlerde Başbakan olan Ahmet Davudoğlu’nu ciddi bir şekilde ikaz etmiştim.

Bu yazıların başlığı “Türk Silahlı Kuvvetlerinde Fetullahçı Yapılanma” ve “Kamikaze Fetullahçı Darbe” idi. Bu konu ile ilgili olarak daha başka yazılarım da vardı. Fakat direkt olarak darbeyi haber vermesi açısından bu yazıların ve atılan başlıkların önemi çok büyüktü.

Nitekim bir çok kişi ve kurum tarafından bu yazılarımla ilgili tartışmalar açılmıştır. Fakat ne yazık ki konuşmalar daima “Türkiye’de darbe döneminin kapandığı” şeklinde olmuştur. Böylesine kör gözlü bir medya ve gazetecilerimiz vardır. 

MİT teşkilatı da basında çıkan bu tartışmaları görmemiş ve darbeleri önlemek adına gerekli önlemleri almamıştır. Zira 15 Temmuz 2016 darbe sabahı FETÖ mensubu bir helikopter pilotunun MİT binasına gelip “darbe yapacaklar” ihbarına rağmen ciddi bir reaksiyon gösterilememiştir. Bu ihbarın tek faydası; FETÖ teşkilatı darbe saatini öne çekerek halkın uyanmasına sebep olmasıdır. Eğer sabaha karşı örneğin 04-05 saatlerinde millet uykuda iken darbe yapılsaydı sonuç çok daha vahim olurdu.

Bu durumun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ne zaman bildirildiğini bilmiyoruz. Erdoğan başka bir kanaldan darbeyi haber aldığını açıklamıştır. 

Yapılan ihbarlara rağmen Genelkurmay Başkanlığı da gerekli reaksiyonları gösterememiştir. Yine de Hava Kuvvetleri Komutanlığının yetersiz de olsa bazı tedbirleri alması sağlanmış askeri birliklere “uçuş yasağı” getirilmiştir. Lakin 15 Temmuz 2016 akşamı ülkemizin altı üstüne gelmiş 250’den fazla şehit ve binlerce yaralı vermek durumunda kalmışızdır.

Elbette MİT yöneticilerine bu soruları sormak her vatandaşın görevidir; “Devlet size maaş veriyor ki; darbecileri ortaya çıkarıp devletin anayasal düzenini yıkanlara niye tedbir almadınız?” veya “Neden basında çıkan iddiaların üzerine gidip FETÖ darbesini önlemek için gerekli çalışmaları yapmadınız?” 

MİT Başkanı Hakan Fidan, şimdiye kadar görev yapan başkanlar içinde en iyisidir. Bunu FETÖ örgütünün bir operasyon çekerek kendisini tutuklamak istemesi olayından anlayabiliriz. Bununla birlikte darbe tedbirlerini alma konusunda gerekli önlemleri almadığı için diğerleri gibi başarısız olmuştur. Bunun nedenlerini araştırdığımızda şu acı sonuçlar ortaya çıkacaktır:

1.      MİT teşkilatı içinde Sabetay kökenli ve milletimizin inanç ve değerlerine düşman çok sayıda kişi ve yönetici vardır.

2.      MİT içinde çalışanlar ve özellikle başkanlar asker kökenli olup istihbarat konusunda başarılı ve esnek çalışma disiplinini gösterememektedir. Çünkü askerlik mesleği; yalan söylemek gibi istahbarat açısından gerekli esnekliği göstermeye uygun değildir. Bütün yönetmelik ve talimatlar belirli kalıplara göre uygulanmaktadır. Hâlbuki istihbaratçılık çok kıvrak ve becerikli olmayı gerektiren bir iştir. Tiyatro sanatçılarından bile daha kabiliyetli olmayı gerektirir.

3.      Askerlerdeki sivil otoriteye itaat duygusu çok zayıftır. Çünkü Mecliste yapılan “İhtimaldir ki; bazı kelleler kesilecektir” anlayışı bütün askerlerin kafasına kazınmaktadır hatta çakılmaktadır. Askeri eğitimde seçilmişlerin atanmış kişilere karşı üstünlüğünü anlatacak bir müfredat yoktur. Sadece “dostlar alışverişte görsün” misali, anayasal değerler ve hukukun üstünlüğü; usulen yapılmaktadır.Çünkü general ve amiraller kendilerini “bu vatanın asıl sahibi görüp darbe yapmayı bir görev sayarak” yetişmektedirler. Halkımıza bakış açıları ise son derece kötü ve aşağılayıcıdır. Birçoğu için önce komutanlar sonra halk önceliklidir. 

4.      MİT mensuplarının Sabetaycı örgütlenme ve Mason teşkilatları içerisinde haber alma kaynakları yoktur. Açık istihbarattan elde edilen bilgiler ise MİT içindeki Sabetaycı ve Masonlar tarafından üstü örtülerek değerlendirme dışı bırakılmaktadır. Halbuki bu örgütler ser verip sır vermeyen milletimize düşman çok tehlikeli derin yapılardır. 

5.      FETÖ yapılanması ve Sabetaycı/Mason ilişkileri hala gerektiği şekilde deşifre edilememiş bu örgütlerin elebaşları ve yöneticileri tespit edilememiştir. ABD’nin FETÖ örgütünü yönetip yönlendirmesi açık bir gerçek olsa da bu fitne örgütünün ülkemizin kanını emen Sabetaycı ve Mason gurupları ile işbirliği yapmadığı düşünülemez.

6.       MİT yöneticileri, bu ülkenin birinci düşmanı olarak “irticacı” adını verdikleri dini değerlerine bağlı insanları görmektedir. Varını yoğunu, bütün elemanlarını dindar insanların kurup geliştirdiği sivil toplum örgütleri içinde harcamakta gerçek düşmanların ise farkına varamamaktadır. Bu ülkenin asıl düşmanları ise “Allah’tan korkmaz kuldan utanmaz, Batı değerlerine aşık, kendi değer ve inançlarına düşman” kişi ve kuruluşlardır. 

7.      Ne yazık ki Milli Emniyet Hizmeti Riyaseti (MAH) 1965 yılına kadar ABD’nin etkisi ile yönetilmiş ve şu anki MİT’in ana yapısını oluşturmuştur. MAH elbette ABD’nin Türkiye’de gerçekleştirdiği askeri darbelere karşı koyamazdı. Sivil yöneticilerimiz MİT’in yapısını değiştirme konusunda çok başarısız kalmışlar adeta ABD’nin askeri darbeler için yapmış olduğu çabaları farkında olmadan desteklemişlerdir. Kediye ciğer teslim etmekten farkı olmayan böylesine bir gaflet ancak bizim gibi ülkelerde bulunur.

Bu konuda yazılacak daha çok husus vardır. Fakat MİT konusunu eleştiriye açmak önemlidir ve asla ihmal edilmemesi gereken bir kurumdur. En azından hükümet yetkilileri bu konuda gerekli uyarıları alabilirse önemli bir görev yapılmış  olacaktır, vesselam…   


Dr. Vehbi KARA

 
Etiketler: Askeri, Darbeler, ve, Milli, İstihbarat, Teşkilatı,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
13 Nisan 2021
Kur’an Ramazan Ayında Daha Çok Okunmalıdır
10 Nisan 2021
Allah’tan Başkasına Yalvarmamak Lazım
09 Nisan 2021
Kanal İstanbul ve İhanet Bildirisi
02 Nisan 2021
Koordinasyon sorunu kongreye gölge düşürdü
01 Nisan 2021
Aileyi Yok Eden Sapkınlık Sözleşmesinden Ayrıldık
31 Mart 2021
Denizcilik Zor Bir Meslektir
26 Mart 2021
Kanal İstanbul ve Boğazlardaki Egemenlik Haklarımızın Pekiştirilmesi
23 Mart 2021
Boğazlar Ecdadımızdan Kalan Mirastır
22 Mart 2021
Feto’nun Yediği Haltlar
16 Mart 2021
Kurtuluş Savaşı Yerine Milli Mücadele Demek Gerekiyor
12 Mart 2021
Rakıcılar ve Heykelciler Niçin Kanal İstanbul’u İstemez?
08 Mart 2021
İnsanın Büyük Yolculuğu ve Yapılan Eleştiriler
06 Mart 2021
Bor Madeninden Nasıl Daha Fazla İstifade Ederiz
04 Mart 2021
Osman Özbek Başbakan’ın Şahsında Milletimize Küfretmiştir
27 Şubat 2021
Sabetaycı Kavgaları ve Yahudilerin Osmanlı Devletine Getirilmeleri
20 Şubat 2021
Tarikatların Güzelliği
18 Şubat 2021
İlahiyatçı Geçinen Teologlar ve Hadis İnkârcılığı
16 Şubat 2021
Sabetay Sevi'yi Tanımadan Tarihi Bilemeyiz
16 Şubat 2021
Eşcinsel Sapkınlık ile İlgili Ayetler
12 Şubat 2021
Hazır Arkasını Dönmüşken Bas Tekmeyi
07 Şubat 2021
Osmanlıyı Sevdiren Adam Yavuz Bahadıroğlu
05 Şubat 2021
Denizcilerin Korsanlarla İmtihanı
02 Şubat 2021
Bediüzzaman Said Nursi’nin Selanik Nutku
02 Şubat 2021
Bediüzzaman Said Nursi ve Abdülhamid İlişkisi
28 Ocak 2021
Altı Soruda İslamiyet
27 Ocak 2021
Platonik ABD Aşkı Ne Zaman Bitecek?
23 Ocak 2021
Beddua Etmek Yerine Dua Etmeli
22 Ocak 2021
Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım
20 Ocak 2021
Hükümet Cami ve Mescitlerimizi İhya Etmek Zorundadır
18 Ocak 2021
Ahmet Turan Alkan’a Tebrikler
15 Ocak 2021
ABD’nin Paralel Devlet Yapılanması
12 Ocak 2021
Gerçek Savaş Gazisi Bediüzzaman Said Nursi
12 Ocak 2021
Kurtuluş Doğruluktadır
08 Ocak 2021
Ehl-i Sünnete Karşı Yapılan Saldırılar
07 Ocak 2021
Kanal İstanbul Soru ve Cevapları
01 Ocak 2021
Kafkaslarda İslamiyet Yeniden Güçlenmeye Başlıyor
01 Ocak 2021
İnsana Ancak Çalıştığının Karşılığı Vardır
31 Aralık 2020
Meğer Özür Dilemek Ne Kadar Zormuş
27 Aralık 2020
Kanal İstanbul Niçin Gereklidir?
25 Aralık 2020
En Güzel Miras Kitaplar
22 Aralık 2020
ABD Açıkça Düşmanca Davranıyor
16 Aralık 2020
Bir Zamanlar Batı Çalışma Grubu Vardı
15 Aralık 2020
Bediüzzaman Eyalet Sistemine Karşıydı 
13 Aralık 2020
İnternet Nasıl Doğdu?
10 Aralık 2020
Süleyman Demirel Sağ Gösterip Sol Vurmuştur
08 Aralık 2020
Süleyman Göncü’den Yargı Reformuna Yönelik Önemli Açıklama
06 Aralık 2020
Namaz Kılmayı Teşvik Etmek Suç olur Mu?
04 Aralık 2020
Bahriyede 15 Yıl
01 Aralık 2020
İnsan Neden Diğer Canlılardan Üstündür?
28 Kasım 2020
ABD Propagandası Nasıl Gerçeğe Dönüşüyor?
28 Kasım 2020
Yeni Bakanımız Lütfı Elvan’a Tavsiyeler
23 Kasım 2020
Ülkenin Büyümesi için Devletin Küçülmesi Şarttır
17 Kasım 2020
Ne Mutlu 'Azınlıktanım' Diyene!
16 Kasım 2020
İlimlerin Şahı ve Padişahı
12 Kasım 2020
Zafere Ramak Kala Yine Ateşkes
10 Kasım 2020
Bir Büyük Amiralin Hikâyesi
08 Kasım 2020
Uçaklar Savaş Gemileri Tanklar Demir Tabut Oldu
07 Kasım 2020
Savaş Stratejilerini Değiştiren Türk
31 Ekim 2020
Faiz ve Devletçilik Kıskacındaki Türkiye Ekonomisi
29 Ekim 2020
Hadisi Şeriflerin Önemi
28 Ekim 2020
Türk ve İslam Tarihinin En Büyük Bozgunu
26 Ekim 2020
Topyekün Eğitim Reformunda Yapılması Gerekenler
22 Ekim 2020
Zaman Tarikat Değil Reyting Zamanıdır
16 Ekim 2020
FETÖ’yü ve Deccali Tanıma Rehberi
15 Ekim 2020
Emekli İnkılapçı Subaylar Kadar Olamadık
15 Ekim 2020
Emekli İnkılapçı Subaylar Kadar Olamadık
13 Ekim 2020
Faiz Yerine Karzı Hasen Ne Güzeldir
10 Ekim 2020
Adalet Kavramı ve Türkiye Cumhuriyeti
06 Ekim 2020
Karabağ Harekatı Yarım Kalmasın
03 Ekim 2020
Dünyanın En Dalavereci Ülkesi
23 Eylül 2020
Darbeci Generaller Keyif Sürerken Mağdur Ettikleri Askerlerin Durumu
20 Eylül 2020
İntizam ve Terakkiden İstanbul Sözleşmesine Sosyal Değişim
17 Eylül 2020
Bediüzzaman’ın Mesleği Kardeşlik Üzerinedir
13 Eylül 2020
Materyalist Eğitim Bakanlığı Nasıl Milli Olur?
11 Eylül 2020
Avrupa Alimlerini Suçüstü Yakalayan Adam
09 Eylül 2020
Aileyi Yok Etmek Maksadıyla Ankara’da Kotarılan Kararlar
08 Eylül 2020
Modern Köleliğin Sonu Kitabı
04 Eylül 2020
Gıybet ve Arkadan Konuşma Hakkında
01 Eylül 2020
Halifelik Kurumu Nasıl Teşekkül Etmelidir?
31 Ağustos 2020
Meclis Uhdesindeki Halifelik Yeniden İhya Edilmelidir
28 Ağustos 2020
Bediüzzaman’ın Medresetüz Zehra Projesi
24 Ağustos 2020
İstanbul’umuzun Beyrut Gibi Olmaması İçin Kanal İstanbul Gereklidir
23 Ağustos 2020
Kayıt Dışı Ekonomi ve Çözümleri Kitabı
19 Ağustos 2020
Hani Avrupa Ayağa Kalkacaktı?
14 Ağustos 2020
Yalancının Mumu 51 Senedir Yanıyor
11 Ağustos 2020
Kadına Şiddet Şapka İle Başladı
08 Ağustos 2020
Fuat Sezgin’in Arapçanın Üstünlüğüne Dair Görüşleri
04 Ağustos 2020
Dinsizler Kuran’ın Tercümesini Niçin İstiyorlar?
03 Ağustos 2020
Necip Fazıl Kısakürek’i Farklı Gösteriyorlar
28 Temmuz 2020
Ölümü Unutmuş İnsanlara Bir İbret Dersi
19 Temmuz 2020
Böyle Anayasa Olmaz
17 Temmuz 2020
Feto’nun Dümen Suyuna Giren Dinsiz Olur
16 Temmuz 2020
Darbecilerinin Verdiği Kararların Hükümsüz Sayılması
12 Temmuz 2020
Ayasofya Kararı Sonrasında Neler Olacak?
09 Temmuz 2020
Kuran Nedir ve Tarifi Nasıldır?
07 Temmuz 2020
Faiz En Büyük Günahlardan Bir Tanesidir
04 Temmuz 2020
Kapitalizm Kadını Köle Olarak Kullanıyor
03 Temmuz 2020
Allah Selamet Versin
27 Haziran 2020
İnsanlarla Dalga Geçiyorlar
25 Haziran 2020
Ölen Ölür Kalan Sağlar Bizimdir Politikası
24 Haziran 2020
Sınıfsız Toplum İlkelliğin Temelidir
23 Haziran 2020
İnsanlar Hürriyeti Elde Etseler de Yine Abdullahtırlar
21 Haziran 2020
Bahriye’de 15 Yıl Kitabı
13 Haziran 2020
Hutbenin Arapça Okunmasının Hikmetleri
11 Haziran 2020
Hutbe Ne Zamandan Beri Türkçe Okunuyor?
10 Haziran 2020
Cuma Hutbesinin Tesirli Olması İçin
09 Haziran 2020
Feto’nun Derin İlişkiler Süreci
06 Haziran 2020
FETÖ Elebaşı Gülen’i Tanıyalım
12 Mayıs 2020
Korona Sonrası Dönemde İşsiz Kalmanın Sonuçları
08 Mayıs 2020
FETÖ Elebaşı Gülen’i Tanıyalım
04 Mayıs 2020
Modern Köleliğin Sonu
03 Mayıs 2020
CAMİDE DANS VAR
30 Nisan 2020
Lut Kavminin Sapkınları Hala Yaşıyor
28 Nisan 2020
İNSAN DÜNYAYA NEDEN GÖNDERİLMİŞ
26 Nisan 2020
Libya’da Yedi Düvel ile Savaşıyoruz
21 Nisan 2020
Alkollü İçki Serbest Sigara Haram
18 Nisan 2020
Korona Sonrası Dönem ve Yeni Bir Dünya Gerçeği
17 Nisan 2020
Bediüzzaman Said Nursi’nin Memuriyet Hizmeti
12 Nisan 2020
Özel Mülkiyet ve Hürriyet Devri
09 Nisan 2020
19 Mayıs 1915’te Çanakkale’de Neler Oldu?
31 Mart 2020
Uzaktan Kumanda İle Çalışma Şekilleri
30 Mart 2020
Çalışma İlişkilerinde Yeni Dönem
26 Mart 2020
Korona Virüsünün Hatırlattığı İnsanın Büyük Yolculuğu
25 Mart 2020
Miraç Mucizesinin Hediyeleri Nelerdir?
22 Mart 2020
Cevşen Duasını Bir de Okuyanlardan Dinleyin
19 Mart 2020
Cuma Namazı Hür İnsanlar İçin Farzdır
17 Mart 2020
Hastalıkların Hikmeti Hakkında
12 Mart 2020
Tunus’a Silah İhracatı
10 Mart 2020
Rusya’nın da Karizması Çizildi
08 Mart 2020
Kem Söz Sahibine Aittir
08 Mart 2020
Şia ve Vahhabi Kıskacında Kalan Müslümanlar
29 Şubat 2020
TOPLU VURDUKÇA YÜREKLER ONU TOP SİNDİREMEZ
27 Şubat 2020
Rusya’nın Boğazını Sıkma Zamanı Geldi
24 Şubat 2020
Kızıl Elma Değil Misak-ı Milli Esastır
20 Şubat 2020
Asker Ülkeyi Savunmak ve Savaşmak İçin Beslenir
15 Şubat 2020
Bir Tek Sigara Kaldı
14 Şubat 2020
Türk Tokadının Sesi Tahran’dan Duyulmalıdır
11 Şubat 2020
Atanmışlar Seçilmişlere Karşı Asker Gibi Selam Durmalıdır
09 Şubat 2020
SURİYE VE FİLİSTİN'İN GELECEĞİ
06 Şubat 2020
İki Dünyada Hesap Veremezsiniz
04 Şubat 2020
İDLİB OPERASYONU BAŞLAMAK ÜZERE
01 Şubat 2020
DEPREM VİRÜS VE HİKMETLERİ
30 Ocak 2020
Deccal Aldatıcı Demektir
27 Ocak 2020
Mehdi İnkârcıları Bilsinler Ki
25 Ocak 2020
Kadınların İş Hayatı İçin Zorlanmasına Gerek Yoktur
23 Ocak 2020
İslam Ülkeleri Ortak Savunma Araçları Üretimi
21 Ocak 2020
MİLLETİMİZİ SİNSİCE FAİZE ALIŞTIRIYORLAR
18 Ocak 2020
İRAN YALAN CUMHURİYETİ
16 Ocak 2020
Yalancılık ve FETÖ İlişkisi
13 Ocak 2020
Haydut ABD Muavenet’imizi Vurmuştu
11 Ocak 2020
ADNAN TANRİVERDİ PAŞA'YA NİÇİN SALDIRIYORLAR?
07 Ocak 2020
ASKER VATAN MENFAATİ UĞRUNA ÖLMEK İÇİN VARDIR.
04 Ocak 2020
Keşifler Çağının Öncüsü Müslüman Amiral Zheng He
02 Ocak 2020
Abdülhamid Han’ın Konya Suyolu ve Köprüsü Projesi
31 Aralık 2019
PARİS ELÇİSİ YİRMİSEKİZ MEHME T ÇELEBİ ’NİN KANAL RAPORU
28 Aralık 2019
SOKULLU ’NUN YAPAMADIĞI STALİN'İN BAŞARDIĞI SUYOLU
26 Aralık 2019
Batılılar Müslümanları Nasıl Aldatıyor?
24 Aralık 2019
Menemen Hürriyeti Boğma Operasyonudur
21 Aralık 2019
HOCAM, BEN DE O SÜRÜ'NÜN BİR NEFERİYİM.
21 Aralık 2019
ALKOL VE KADINA ŞİDDET
19 Aralık 2019
İslam Ülkeleri Arasında Savunma İşbirliği Neden İstenmiyor?
18 Aralık 2019
Barış Pınarı Harekâtı ve Geleceğe Yansımaları
14 Aralık 2019
Dünyanın En Tehlikeli Suyollarından Bir Tanesi İstanbul Boğazı’dır
06 Aralık 2019
BATIDA VE TÜRKİYE'DE KADINA ŞİDDET
30 Kasım 2019
BATIDA VE TÜRKİYE ’DE KADINA ŞİDDET
30 Kasım 2019
İCTİHAD KAPISI AÇIK MIDIR?
26 Kasım 2019
Darbeci General Büyükanıt’a Hakkımızı Helal Etmiyoruz
22 Kasım 2019
Deniz Harp Okulunda Değişenler ve Değişmeyenler
Haber Yazılımı