Yazı Detayı
16 Eylül 2020 - Çarşamba 23:03
 
''BİR KEREDEN BİRŞEY OLMAZ''
Aydın BENLİ
 
 
 Bir kereden bir şey olmaz sözü; çok anlamlıdır ve teşvik edicidir, ne gelirse başımıza merakımızdan gelir. Bir kere dene nasılmış bir tat bir şey olmaz beğenmezsen kullanmazsın, bak uçacaksın, dertlerin hemen bitiyor, rahatlıyorsun, cinsel gücün artacak, bunu erkek adamlar kullanır vs... Bu teşvik edici sözlerle arkadaş çevresi çocuklarımızı cesaretlendirip madde bağımlısı yapıyorlar, uyuşturucu kullandırıyorlar aman dikkat!. Yüz yılın felaketi ve belası narkotik maddelerdir. Baronlar üretir, torbacılar satar, arkadaş çevresi alıştırır.  Sevdiklerimiz bir kere kullandı mı bırakamaz ve gözlerinizin önünde suç makinası olur, çevreye zarar verir. O maddeyi bulmak için her şeyi yapar. Uyuşturucu kullanma yaşı çocuklara kadar düştü, sentetik uyuşturucular her yerde buluna biliyor, hem de ucuza! Türk polisi ve Jandarması uyuşturucu baronlarına göz açtırmıyor sürekli operasyonlar yapıyor. Maalesef Türkiye jeopolitik konumu itibariyle Asya ve Avrupa'yı bir birine bağladığı için  uyuşturucu geçiş güzergahlarından birisi. Kafa yapıcı çakmak gazı, tiner, bali, sentetik uyuşturucular, haplar, narkotik maddelerin tamamı hepsi bağımlılık yapıyor, gençlerimizi ve çocuklarımızı koruyalım onların bu maddeleri almasına kullanmasına müsaade etmeyelim. Birileri para kazanacak diye çocuklarımızın gözümüzün önünde ölmesine müsaade etmeyelim.
           Ankara Valiliği Emniyet Müdürlüğü bir çalışma başlattı; ''ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN  HEP BİRLİKTE UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEYE VARMISINIZ?'' Ankara Emniyet Müdürlüğü  WHATSAPP UYUŞTURUCU İHBAR HATTI   0 552 155 06 06  numaralı hatta uyuşturucu satışı, kullanımı, üretimi gibi tanık oldukları her konuyu konum atarak, fotoğraf göndererek 24 saat iletişim kura bilecekler. Diğer illerde ise 112-155-156 numaralı telefonları ücretsiz 24 saat arayıp ihbar edebilirler.
         Bana dokunmayan yılan bin yaşasın derseniz, o yılan sizin sevdiklerinizi de sokacaktır, uyuşturucu ile mücadeleye destek verelim. Üyesi olduğum yeşilay derneğine destek vererek  madde bağımlılığıyla mücadele ede bilirsiniz.
www.yesilay.org.tr  üye olabilirsiniz, mücadeleye destek olabilirsiniz. uyuşturucuya hayır kampanyasına destek veren herkese teşekkür ederim, kahraman Türk Polisi ve kahraman jandarmamıza sonsuz teşekkür ederim. Allah'a  ısmarladık, hoşça kalın.
 

                                           Aydın BENLİ
                                   Siyaset Bilimci. Şair ve Yazar
 
 
Etiketler: ''BİR, KEREDEN, BİRŞEY, OLMAZ'',
Yorumlar
Haber Yazılımı