Yazı Detayı
22 Haziran 2019 - Cumartesi 15:36
 
EMEKLERİ İLE TOPLUMA DENİZ FENERİ OLAN KADINLARIMIZ VE İZKAB.
Aydan KURT
admin
 
 

İZMİR'İN şefkat kahramanı olan KADINLARIMIZ ve kurmuş oldukları İZMİR KADINLAR BİRLİĞİ DERNEĞİ İZKAB,  ev dışında yapmış oldukları sosyal, kültürel ve yardım amaçlı yaptıkları faaliyetler ile hem kendilerine, hem ailelerine, hemde ihtiyaç sahibi tüm bireylere âdeta bir deniz feneri bir  can simidi olmaya devam ediyorlar.
Derneğin Onursal Başkanı Aydan KURT hanımefendi dernekleri ve faaliyetleri ile olarak bir basın açıklaması yaptı.

Sayın Kurt;

"Yıl 2012 arkadaşlarla yaşadığımız İlçeye hizmet etmek adına dernek kurmaya karar verdik. Dernekçilik nedir bilmiyorduk lâkin içimizde memleketimize olan sevdamız ve hizmet aşkı vardı. Ev hanımlarından  oluşan bir dernek kurduk. 

Amacımız kadına sosyal, kültürel, eğitim alanında katkı sağlamaktı.Derneğimiz şehir merkezine uzak gecekondu diye tabir edilen bir kesimde olduğu için kadınlarla iletişim kurmak adına halk eğitim kursu açmaya karar verdik. 

Kurs sayesinde kadınlarımız evden çıkıp derneğe gelebildiler. Dernekte el işi kurslarıyla beraber eğitim seminerleri düzenledik bu sayede kadınlarımızın bilgilerine bilgi kattık.

Karabağlar Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan yaz dönemi kursumuzda 16 öğrenci bulunmaktadır. Giyim kursumuzda dikiş dikmeyi öğrenen kursiyerlerimiz kendilerine kıyafet dikerek 8 Mart dünya kadınlar gününde "Kentin Kıyısındaki Kadınlar " etkinliğinde mini bir defile gerçekleştirdiler. Kurs öğretmenimiz Ceyda ACAR kursiyerlere dikiş, nakış, kırk yama öğreterek atılacak eşyaları değerlendirip aile bütçesine katkı sağladılar.

Kursumuzun sene sonu sergisini 19 Haziran Çarşamba günü derneğimizde gerçekleştirdik. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin SELVİTOPU Başkan yardımcıları Alev AĞRI, Rahim ÜRÜNVEREN, Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür ÖNEĞİ beyefendinin eşi Özlem ÖNEĞİ,  STK Başkanları ve muhtarlar bizlerle birlikteydi. Emek ve destek veren herkese teşekkürler.

Saygılarımla. 

 
Etiketler: EMEKLERİ, İLE, TOPLUMA, DENİZ, FENERİ, OLAN, KADINLARIMIZ, VE, İZKAB.,
Yorumlar
Haber Yazılımı