Yazı Detayı
25 Mayıs 2020 - Pazartesi 00:53
 
GAF PROJESİ
Murat GÜLŞAN
mail.haber111@gmail.com
 
 
Gaf’ ın Sözlük anlamı her ne kadar (yersiz ve zamansız söylenen söz ya da yapılan davranış.) Olsa da, İnsanların bilinçaltında saklı olanlarıyla veya almış oldukları eğitimde yani içinde tuttuklarını bir gün bir yerde kusarak deşifre etmeleridir. Bu durum bilinçli ya da bilinçsiz olsun kılıfı hemen hazırdır gaf yaptık derler.

'Bizim Aile 50 Kişiyi Götürür, Liste Yaptım' diyen bir partinin koruması altına girmiş asla Müslümanlığı temsil etmeyecek karakterde kendini bilmez bir kadından başlayayım yazmaya.

Komşuluk ile ilgili 40 hadis var ama en önemlilerinden biri “Şerrinden komşusunun emin olmadığı kimse cennete giremez.’ (Müslim, îmân, 73) hadisi baz alırsak sen ne adına kim adına liste yapıyorsun. Kendin için istediğini komşun için istemiyorsun onu öldürme planları yapıyorsun bu hadis senin yanlışlığını ispatlıyor. “Sizden biri kendisi için istediğini din kardeşi için -yahut komşusu için- de istemedikçe (tam) iman etmiş olamaz.” (Müslim, İman, 71)

Bu söylemini belki de Türbana, İslama düşmanlık beslesinler, İslami olgulardan uzaklaşsınlar diye yapıyorsundur. Buradan sana diyeceğim hür halimle inandığım dinimle yuh olsun, yazıklar olsun diyorum.

Ekranlarda her ramazan ayı din satan kafalarına göre bu günah bu değil, böylesi doğrudur diyerek caka satan hocalar var ya işte onlardan biride mensup olduğu Irka serzenişte bulunmuş. “Türkçülük bölücülüktür, haramdır “(İftar programında bir TV'de M. Karataş)

Arapçılık mı yapalım, İngiliz uşağımı olalım, Amerikancılık mı oynayalım?

Her yaz İngiliz bayraklı, Amerikan bayraklı tişörtler satılıyor ülkemizde gençler alıp giyiyor bu tişörtler giyilmez şehitlerimizin kemikleri sızlar bunları giymek haram dedin mi Mustafa, Sayısal lotolar, milli piyangolara haram dedin mi? Tokinin aldığı faiz olmaz diyenlere aslanlar gibi faizdir faiz haramdır dedin mi? Diyemezsin en kolayı Türkçülük haramdır dersin. Biz Türkçülüğü kendi içimizde yaşayan Boşnak’ a, Çerkez’ e, Kürde, Laz’ a, yapmıyoruz ki! Bizim değerlerimize namusumuza göz diken Bayrak, Vatan, Kuran düşmanlarına karşı yapıyoruz. Bu göz dikenlerin Irkı dini ne olura olsun düşmanımızdır onlara karşıda Türkçüyüz evelallah. Bunu böyle anlat açıkla kestirmeden gitme Arap yanlısı Mustafa.

“Karılarınızı kızlarınızı bizim elimizden nasıl kurtaracaksınız” diyen bir müptezel biri çıkmış Fatih Tezcan isimli biri. Bak koçum kadınlara, çocuklara ancak Ermeniler, İngilizler, Yahudiler, Amerikalılar ve Yunanlılar saldırır. Bak koca bir tarih var arkanda Türk milleti asla ve asla Irkı, dini ne olursa olsun Kadın, çocuk, yaşlı eli silahsıza saldırmamış, ağaç bitki ve hayvanlara da zarar vermemişlerdir. Darbeden yana elbet değiliz sen bunu darbecilere de söylemiş olsan bile Müslüman Türk kimliğinle ve adının Fatih olmasıyla hiç yakışık almaz. Kadın çocuk bu işe karıştırılmaz racon budur.

Hacı Bayram Camisi Türbe kapısı önünde motosikletle drift atan ve onu kameraya çeken müptezel. (Siyasi provokatörler) Kutsalın önünde tamda ramazan ayı içerisinde kasti yapılmış Müslüman halka hakaret babında saygısızca ve bilinçli kasten yapılan şerefsiz bir eylem. İpleri kimlerin elinde olursa olsun, Bu alçakları şerefsizleri sert bir dille kınıyorum.

Kültür bakanı İstanbul'un fethine İşgal dedi. İşgal ile fetih arasındaki farkı yazalım bilmeyenler öğrenmiş olur hatta bakanlar, milletvekilleri de bu tip yanlışa düşmezler herhalde.

İşgal, bir şehri, beldeyi, Ülkeyi zorla yakıp yıkarak, katledilerek zorla ele geçirmektir.

Fetih, Müslümanların ülke veya şehirleri i‘lâ-yi kelimetullah amacıyla İslâmiyet’e açmaları, İslâm devleti idaresine almaları. Arapça’da “açma, yol gösterme, hüküm verme, galibiyet ve zafere ulaştırma” anlamlarına gelen fetih (feth, çoğulu fütûh, bunun da çoğulu fütûhât), terim olarak İslâm’da meşrû görülen savaşlar hakkında cihad kelimesine benzer şekilde, müslümanların gayri müslimlerden gerçekleştirdikleri toprak kazançlarını tarihte ve günümüzde bilinen diğer istilâ ve sömürü savaşlarından ayırmak amacıyla kullanılmıştır. Kaynağı da müslümanların geçmiş ve gelecekteki maddî-mânevî zaferlerinden bahseden Feth sûresidir.

Yani içinde hak vardır, İman ve İnanç dairesinde adalet vardır zulüm yoktur, ırk, din ayrımı yoktur.

Zaten en başta da davet vardır halk Bizansın vergisinden bıkmış kurtuluş ararken dualar ederken, şehirleri fetih ile müjdeleniyor. Sayın Bakan İstanbul peygamerimizin müjdelediği gibi “Konstantiniyye(İstanbul) elbet Feth olunacaktır. Onu Feth eden Kumandan ne güzel Kumandan, Feth eden Asker, ne güzel Askerdir” diyerek Fethi onaylamış ve müjdelemiş ve fethedilmiştir.

Devletimizin en seçkin kanalı, doğru dizilerle, aile programlarıyla övündüğümüz ailece severek izlediğimiz TRT kanalı 19 Mayıs Cumhuriyet Bayramı yazarak bizleri sükut-u hayale uğratmıştır.

Aslında bu eylemi kasti yapanlar şunu demişlerdir “biz sizin Milli değerlerinizi tanımıyoruz takmıyoruz.” Yani bu yanlışlık falan değil bilginiz olsun.

Trt kanalının içinde maalesef Milli değerlerimizi aşağılayacak güruhlar varmış. Varmış ki! 14 tanesi bu olaydan sonra derhal kanaldan uzaklaştırılmışlar.

Bütün bu olaylara baktığımızda Drift olayı hariç, hepsi bizim insanımız dediğimiz kişilerden gelmiş.

Hepsi de İslami kimlikle öne çıkmış, Türkiye Cumhuriyetinin üst kısımlarında yer almış, isimlerini vurgu yapmış insanlar ve buna alet edilmiş devlet kanalı. Şimdi bunları hepsinin sığındığı bir durum gaf yaptık ya da yanlış anlaşıldık gibi söylemler. Kendi içimizde Bir grubun şeker bayramı , bir grubunda biz milli bayramları tanımıyoruz dediği yerde birlik sağlanmaz. Milli ve Manevi değerlerimize top yekün sahip çıkarak sarılarak birliğimizi sağlarız. Yoksa liste yapmakta ne var veya karnım tokken açlara öğüt elbette verebilirim. Eğer bunlar bir proje değilse, Kanallara çıkan topluma mesaj verenler kullandıkları kelimelere dikkat edecekler bir tarafa yalakalık yaparken başak bir tarafın dünyasını yıkmayacaklar.

Hüseyin Nihal Atsız hocanın sözüyle yazımızı noktalayalım.

"İnsanlar mizah ve şaka yapabilirler. Fakat bazı konular vardır ki, onlar asla şakaya gelmez! Orada ciddi olmak insanlık borcudur. Bayrakla alay edemezsin. Millî tarihle eğlenemezsin. Kur’an’ı mizah konusu yapamazsın. Aile namusunu hiçe sayamazsın. Bunlar Milli Mukaddesatlardandır. Millî Mukaddesatı olmayan millet, millet değil hayvan sürüsüdür!"

Saygılarımla.

Murat Gülşan
 
Etiketler: GAF, PROJESİ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı