Yazı Detayı
24 Haziran 2019 - Pazartesi 22:14
 
GÖNÜL KÖPRÜSÜNE ÇAĞRI!..
MEHMET YAMAN
mail.haber111@gmail.com
 
 

 Ey güzel halkım, sen ne büyük feraset sahibisin, İstanbul seçiminle verdiğin derslerle!..


   Aynı şevk ve arzu ile sağıyla soluyla,tüm parti ve guruplarıyla, nefisleri, ihtirasları ve düşmanlıkları bir tarafa bırakarak, buyrun gönüllerimiz arasındaki köprüleri hep beraber inşaya, ey güzel yurdumun güzel insanları!..


   Ülkemin birliği ve huzuru için büyük anlaşma ve uzlaşmaya!..


   İktidar başta olmak üzere hep beraber buyrun tüm siyasi parti ve organizasyona! 


   İstanbul bizden bunu istiyor!..


   Bizim büyük uzlaşımız önce halkımızın tümünü rahatlatacağı gibi, bize inanan ve seven Balkanlar/Japonya-Sibirya/Hindistan-Baştan başa Afrika ve Güney Amerika’daki akl-ı selim sahibi insanları da, sevindirecektir, hangi inançta okurlarsa olsunlar!..
   Dünyanın geldiği bu yeni noktada, buna çok ihtiyaç vardır.


Lütfen hatalardan ciddi dersler çıkararak, birbirlerimizi karalamadan, adil ve HAK esaslı bir anlaşma, uzlaşma ve çalışma programı. Nefisçi ve çıkarcı düşüncelere yer vermeden ve hepimiz birbirimizi kucaklayarak!..


   İki hadise dayanarak yeminle diyorum ki, “Vallahi, mümin olmadan cennete giremezsiniz. Birbirinizi karşılıklı olarak ( tek taraflı değil) sevmedikçe de mümin olamazsınız!.. Kendiniz için istediğinizi, muhatabınız için de istemedikçe, mümin olamazsınız!”
   İmanımızın temel rükünlerinden biri olarak birbirimizi sevemedikçe ve kendimiz için istediğimizi, birbirimiz için de istemedikçe, neyleyeyim dünya nimetlerini!


   Her şey boş ve aniden gidiverec eğiz ey halkım!


   Haydi buyrun gönüllerimizi birbirimize açmaya ve sevmeye!

 

   Hep beraber, gönül köprüleri inşaya!...


   Selam sizlere!..

 
Etiketler: GÖNÜL, KÖPRÜSÜNE, ÇAĞRI!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı