Yazı Detayı
28 Ekim 2019 - Pazartesi 09:06
 
GÖNÜLLÜMÜZ OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Salih ARIKAN
 
 

Türkiye Beyazay Derneği İzmir şubesi olarak çalışmalarımızı büyük bir gayret ve fedakarlıklarla  yürütmeye çalışıyoruz. Hem kendi işlerimiz., hem de dernek işleri birlikte yürüyor, yürütmeye gayret gösteriyoruz.

Ulaşabildiğimiz ve hizmet verdiğimiz kişi sayısının daha fazla olması gerektiğine inanıyoruz. Bu manada dışarıdan gelecek ve gönüllülük esasına dayalı çalışacak her yaştan GÖNÜLLÜLERİ BEKLİYORUZ.
Hedefimiz ise İzmir’de engellik denildiğinde işaretle gösterilen derneklerden biri  olmayı hedefliyoruz.

Peki bunu yapacak gönüllülerimiz var mı?
Elbette.
Var.
Ama bizim toplumda gönüllüğü keyfilik olarak algılayan bir anlayış var.  İşte en büyük sıkıntı burada başlıyor ve zorlanıyoruz.

BİR SÖZ VERİLDİĞİNDE TUTULMALI.

Bir çalışma yapılacaksa şayet bunun için bir takvim belirlenmeli.
Hangi tarihte yapılacak?
Yapılacak hizmetin konusu ne?
Hizmeti kimlerle yapacağız?
Kimlere ulaşılacak? gibi bir plan, program ve takvim ice2risinde çalışılmalı. Takvim belirlendiğinde ise şartlar ne olursa olsun o takvime uyulmalı. Biz daha geniş kitlelere ulaşmak ve daha çok kişinin hayatına dokunmak istiyoruz. Bu nedenlefir ki her alandan gönüllüyü aramızda görmek istiyoruz.

Hedefimiz gönüllülerimizi belli alanlarda yetiştirerek bu çalışmaları hayat tarzı haline getirmeleri.

Tanıtımdan, kermes faaliyetlerine; farkındalıktan, eğitime kadar birçok alanda hizmet vermek isteyen gönüllüler arıyoruz. Bazen de evrak getirip götürme faaliyetlerimizde hizmet edebilecek gönüllülerde gerekiyor.

Düşünün yaşlı ve engelli arkadaşlarımız var. Bazen evini temizlemekten hastaneye yattığında refakat edecek dostlara ihtiyaç duyuluyor.

Bir görmeyene test okumak yâda görmeyen çiftlerin çocuklarına görsel derslerde destek olacak gönüllülerin olması ne hoş olur.

Bazen de basın ve kamuoyu oluşturma, siyasete ise hukuki tıkanıklıkların aşılmasında yanımızda olanların varlığı mücadelemize güç katar.

Psikolojik ve hukuki danışmanlık konusunda bize destek verecek gönüllülere de elbette ihtiyacımız var. Düşünün bir haksızlığa uğruyoruz veya uğruyorsunuz. Dava açmak ve masraflarını karşılamak mümkün olmayabiliyor. Bizim alanımız geniş, özellikle para harcamadan desteklerin sunulduğu vakit ayırabileceğiniz çok meselemiz var.

Birlikte ne yapabiliriz, toplumsal değişimi nasıl gerçekleştirebiliriz diyecek yarınlara dair hayalleri ve umutları olan enerji dolu gönüllüleri aramızda görmek istiyoruz.
Bekliyoruz...
Biz buradayız.

 
Etiketler: GÖNÜLLÜMÜZ, OLMAK, İSTER, MİSİNİZ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı