Yazı Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 13:58
 
İlaç raporlarının da süresi uzatılsın.
Salih ARIKAN
 
 

Pazartesi günü mevsimsel gripten dolayı sağlık ocağına gittim. Tansiyon ilacımın da bittiğini yazdırmak istediğimi belirtim. Aile hekimim yazdırmadan da eczaneden ilacımı alabileceğimi hatırlattı. Eczaneye gelince ilaç raporu süremin dolduğunu öğrendim. Bir gün sonra Alsancak Neval Salih İş gören hastanesinden ilaç raporumu yeniledim. Heyet raporlarının süresinin uzatıldığını basından öğrenince bende yaşadığımı paylaşayım belki ilaç raporlarının da uzatılma kararı alınır. Ben sorunumu çözdüm ama belki birilerine faydası olur.

Ah prensesim olsaydı. Şöyle insanın prensesim diyebileceği bir sevdiği olmalı onunla yürümeli hayatın çetin yolarını. İşte bizde idari izinde tatilde gönlümüzü avutuyoruz.

Aldım hard diskimi sesli betimlemeli filmlerden tiyatrolardan bir seçme hazırlayacağım onlarla avutacağım belki de prens ve prensesle ilgili güzel filmler bulurum.

Şaka bir yana hiç bir şikâyetim yok kafamı dinliyorum geçenlerde sosyal medyada en ideal sevgi birbirine ihtiyaç duymadan birlikte hayatı paylaşmaktır deniliyordu.

Yol ve yolcu üzerine iyi düşünmek gerekir. Eh evlenirsin mutlu olursun mutlu olamazsan filozof olursun rabbim önce senin ve resulünün sevgisi sonra diğerleri olsun bize birlikte yürüyebileceğimiz sadık dostlar nasip et yolda bulduklarını yola çıktıklarıyla değiştirmeyen dava arkadaşlarımız olsun.

Radyo Kültürü. Eskiden biz kitaplarımızı kasetlere okutur dinlerdik. Kabartma kitaplar çok sınırlıydı. Şimdi bilgisayar teknolojileriyle e-kitaplar ve sesli kitaplar epey arttı. Ben orta ve liseyi kaynaştırma eğitiminde tamamladım. Çok fazla kaynağımız yoktu. Ama şöyle bir imkân vardı. O zaman radyo birde ve TRT dörtte açık öğretim ilkokulu lisesi dersleri vardı TV ’dede fakülte dersleri bile yayınlanırdı. Bende onları fırsat buldukça dinlerdim. Hatta bazılarını külüstür Teypte kaydeder ve sonralarıda dinlerdim. Bazı radyo Programlarını ‘da kaydeder dinlerdim. O zamanki kütüphanelere ısrarla üniversiteye hazırlık kitapları ve ders kitaplarını okutmak isterdik. Ama sürekli güncelleniyor gerekçesiyle bol bol roman hikâye okurlardı. Neyse onlardan da faydalandık. En çok kitap okuduğum dönem altı noktanın kaset kütüphanesi dönemi desem yanlış olmaz gönüllü okuyucularımızda oldu ama azdı. Lisede Hüseyin Tuğrul ve Erdoğan Güner abi bana epey ders ve üniversiteye hazırlık kaseti vermişlerdi. İl halk kütüphanesinden kasete okunmuş kitaplar alırdım. Bu günlerde virüs nedeniyle eski günlerimi yâd ettim çünkü dersler TRT’den yayınlanacakmış bende o çileli günlerimi tekrar hatırlattım. Açık öğretimde e-kitaplar ve sesli kitaplar var. Acaba diyorum yine radyolardan ve TV’lerden sesli dersler yayınlanmaya devam etse şu TRT eski ders arşivini ve bir roman bir hikâye radyo tiyatroları ve arkası yarın arşivini bizim kütüphanelerimizle paylaşsa da o güzel programları dinlesek küçüklüğümde okul radyosu ve benzeri eğitici programlar vardı hele dilimiz Türkçemiz diye bir program vardı ki benim çok hoşuma giderdi. İşte bu kültürümü radyo ağırlıklı ve TRT TV’lerine borçluyum.

 
Etiketler: İlaç, raporlarının, da, süresi, uzatılsın.,
Yorumlar
Haber Yazılımı