Yazı Detayı
21 Şubat 2021 - Pazar 14:12
 
İSTANBUL AŞKTIR, İSTANBUL SİYASETİ BİR BAŞKADIR...
Bedriye ÇAMBEL
bseb79@hotmail.com
 
 

Siyaset uzun soluklu bir yoldur, siyaset te uyumaz, dinlenmez, yorulmaz, yürümez de koşarsın. Siyasette koşarken de ayağına takılan dikenlerin, canını yakmasına gocunmazsın; çünkü siyasete önce davan olarak bakmış, gönül vermişsindir.
    
Siyasette, ailenle geçirdiğin zamanından ödün verirsin, çalıştığın işyerin de diğer çalışanlara göre 2 kat fazla enerji sarf edersin, STK’ larda  çalışırken yorulduğunu, uykusuz kaldığını görmezden gelirsin. “Halka hizmet hakka hizmettir.” şuuru ile elinden geleni ardına bırakmazsın.
     
Tüm bunlara rağmen adının geçmesi gereken bir liste de adının olmaması seni başarısız ve kaybetmiş yapmaz. Çünkü;
Keser döner, sap döner
Et kaçar, kasap döner
Perdenin arkasında
Perdenin arkasında
Bin türlü hesap döner
Bin türlü hesap döner.
Gerçekten siyasete gönül vermiş insanlar için bir dönem bir liste de adının olmaması onları asla pes ettirmez, ettiremez ve onları kabuklarına hapsedemez.
     
9 Şubat 2018 tarihinde Genel Merkez tarafından AK Parti İstanbul İl Başkanı olarak atanan Bayram Şenocak, 6 Mayıs 2018 tarihindeki 6. Olağan İl Kongresinde bu göreve seçildi. Bu gün ise bulunduğu görevden istifasını verdiğini öğrendik.
     
Bir insanın yaptığı hizmet ve çalışmalara değer verilerek o kişinin istifası ile başarısız olduğunun aynı gösterilmesinin siyasi döngü içerisinde de çok doğru olduğunu düşünmüyorum.
     
Üç dönem boyunca aynı görev de bulunan ve insanlara hiç bir şey katmayan bulunduğu makam ve mevkiinin gücünden faydalanan ve bulunduğu mevkiinin gücünü suiistimal ederek, gerçek çalışan kişilere ilgisiz, alâkasız olmasına rağmen sırf birileri tarafından desteklenerek bulunduğu koltuğu bir üst makama taşıyan liyakatsız insanlara çok dikkat etmek gerekiyor.
     
Bir de her zaman tavan yerine tabanın nabzı ölçülmelidir. Tavan dakiler tavandakilere hizmet eder her dâim ilerler, fakat tabana hizmet etmedikleri sürece oylar sandıkta kaybedilir.

Selam ve dua ile   
Bedriye Arık ÇAMBEL

 
Etiketler: İSTANBUL, AŞKTIR,, İSTANBUL, SİYASETİ, , BİR, BAŞKADIR..., , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı