Yazı Detayı
13 Şubat 2021 - Cumartesi 13:34
 
KÜRESEL GÜCE TESLİM OLMAYACAĞIZ
Bedriye ÇAMBEL
bseb79@hotmail.com
 
 

Artık yasaklar tamamen ortadan kalkmalı, normal hayata dönüş sağlanmalıdır. Yaşadık, gördük küçük bir virüs hayatımızı komple değiştirebiliyor. Bu virüsün laboratuvarlarda üretildiği konusunda fikrim değişmemiş oldu. Koronavirüs yok değil, var; fakat bu virüs laboratuvarlarda üretildi şuan da farklı çalışmalarla mutasyona uğratılıyor. 

Diğer taraftan da aşı çalışmaları devam ediyor. Bu aşı çalışmaları tabi ki başarılı  olacaktır. Ama öncelikle koronavirüs Türkiye girdikten aylar sonra önlemler alındı. Şimdi ise bu virüsün etkisi eskisi gibi olmamasına rağmen neden hâlâ yasaklar devam ediyor? 

Dünya ve ülke olarak büyük bir sınavdan geçtik. Bu sınavdan geçerken peki akıllandık, uslandık mı ? Hayır... Sadece kayıplarımız ve  yenilgilerimizle yolumuza devam ediyoruz. 
     Özellikle biri bana 850 TL ‘lere çıkan çeyrek altın fiyatının 710  TL ‘lere kadar nasıl gerilediğini ama hâlâ ekonomide rahatlama olmadığını açıklasın lütfen!..
      Sağlık alanın da yaşadığımız büyük bir korkunun arkasından ekonomi de, eğitim de yaşadığımız paniklerin acısını unutmamız mümkün değil, can çekişen esnafın kepenk kapatarak, bir çok insanın işten çıkartılarak işsiz kalmasını ve bunun çözüm yollarının araştırılmamasını biri bana açıklasın lütfen!...
     Diğer taraftan TV’ lerde hiç koronavirüs yasakları yokmuş gibi çekilen filmleri, reklamları en önemlisi ahlakımızı bozmak, ahlaka uygun olmayan yaşantı ve kimlikleri gayet güzel, normal hoş gösteren filmler ve programlara karşı alınmayan önlemleri biri bana açıklasın lütfen!..
     2 haftalık yarıyıl tatilinin 3 haftaya uzatılmasın bir çok öğretmenin işine son verilmesini, ekran başında, bilgisayar başında sabahlayan nesili, dünyanın hiç bir yerinde kabul görmeyen 3. cinsiyeti normal gören normal görülmesi için yürüyen, gösteri yapan onlara saygı duyduğunu söyleyen kesimlere karşı ciddi önlemler ve yaptırımlar alınmayışını biri bana açıklasın lütfen!.. 
     21.yüz yıla girdiğimiz uzaya gittiğimiz bu günlerde de demokrasi, adalet, liyakat konusunda sınıfta kalırken, adam kayırma, rant ve doğru insanların saf dışı bırakılarak nerede yalancı insan varsa işini yürüterek ön plana çıktığını biri bana açıklasın lütfen!..
     Her şey çok güzel olacak!! tı madem İstanbul’da bu kadar yasaklara rağmen neden trafik çilesi devam ediyor? Düşünün ki İstanbul trafiğini çözemeyenler neyi çözebilecektir? 
     Susturuluyoruz, bastırılıyoruz, korkutuluyoruz, tehdit ediliyoruz, yönetiliyor, yönlendiriliyoruz ve en önemlisi hiç kimse hakkettiği değeri görmüyor. 
   Küresel güç tam da boynumuzun üstüne oturmuş gitmezken içimiz de bizden gözüküp bizden olmayanlar o değirmenin taşına  su taşıyor.
İşte tum bunlar olurken, olup biteni
BİRİ BANA AÇIKLASIN LÜTFEN!.. 

Selam ve dua ile.
Bedriye ÇAMBEL

 
Etiketler: KÜRESEL, GÜCE, TESLİM, OLMAYACAĞIZ, , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı