Yazı Detayı
03 Eylül 2019 - Salı 20:24
 
MUTLU ETMEK! MUTLU OLMAK!
Aydan KURT
admin
 
 

İzmir Kadınlar Birliği Derneği’nde gerçekleştirilen toplantılarda, yapacağımız etkinlikleri planlarken hem mutlu olup, hem de mutlu etmeye çalışıyoruz.

Engelli bakım evine ziyaret düzenlemeye karar verdiğimizde ne ile, nasıl, kim ile karşılaşacağımızı bilmiyorduk. Uzun zamandır görmediğimiz birini ziyaret edecekmiş gibi heyecanla programın hazırlıklarına başladık.

Gideceğimiz bakım evini belirleyip gerekli izinleri aldık. Arkadaşlarımızla iş bölümü yaparak ikramlıkları ve hediyeleri hazırladık. Ayrıca bugünü unutulmaz kılmak için Konak Belediyesi korosundaki arkadaşlarımız canlı müzik ile bize eşlik ettiler.

Ziyaretin ilk dakikalarında hüzün ve gözyaşı vardı. Bizler şaşkınlık ve üzüntü içerisinde gözyaşı dökerken bakımevinde ki yaşlılar ve engelliler ise sevinçten gözyaşı döktüler. İlk şoku atlattıktan sonra sohbet ve eğlenceli dakikalar başladı.

Ziyaretimizin bittiği dakikalardan itibaren ise arkadaşlarımız ile birlikte bu tür ziyaretlerimizi daha sık yapacağımızın kararını aldık.

Bu ziyaret bize bir kere daha yaşlanacağımızı ve hepimizin birer engelli adayı olduğunu hatırlattı.

Yaptığımız etkinliklerde anne duyarlılığı ile davranıyor. Hiçbir zaman reklam olsun diye iş yapmıyoruz. Bu yüzden güvenilir olduk.

Yaptığımız programlarda emeği geçen bütün arkadaşlarımıza sizlerin huzurunda da teşekkür ediyorum.
 

 
Etiketler: MUTLU, ETMEK!, MUTLU, OLMAK!,
Yorumlar
Haber Yazılımı