Yazı Detayı
15 Ekim 2019 - Salı 08:52
 
ÖZE DÖNÜŞ BAŞLADI
Ravza ZEYBEK
mail.haber111@gmail.com
 
 

En güzel sözlerin sahibinin adıyla…Allah’ın adıyla…

Barış Pınarı Harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmekte. Rabbim tüm askerlerimize ve güvenlik güçlerimize yardım etsin. Milletimiz binlerce yıldır Hak yolunda, Allah için,mazlum için, vatan için, bayrak ve bağımsızlık için mücadele etmekten çekinmemiştir. Türkler tarih boyunca tek kendisi için değil, tüm mazlumlar için de mücadele vermiştir.

Uluslararası tüm medya ve haber kaynaklarının kuyruklarına basılmışçasına, Türkiye’nin kendi güvenliğini korumak için terör örgütleri ile yapmakta olduğu, haklı  mücadelesini karalamak amacıyla kara propaganda başlatmış durumda. Şaşırdık mı? Hayır! Beklenen bir şeydi…

İçimizdeki düşmanların ikiyüzlülerin de yüzlerini görmeye vesile oldu desek yeridir. Suriye’de  masum halk katledilirken başlarını kuma gömen Avrupa ve Arap medyası Türkiye’nin terör örgütleriyle mücadelesini itibarsızlaştırıp iftira ve karalama politikasına girmiştir. İşine gelmiyor! Paralı seri katilleri besleyip Türkiye’ye salacakları sıra kurulan planların altüst olmasının hazımsızlığı var.

Dünya genelinde kara propaganda ile  Türk-Kürt savaşı varmış gibi lanse edilip servis ediliyor. Bunun borazanlığını ilk başta ABD yaptı. Her defasında yapılan açıklamalarda  teröristlere ‘Kürtler ile’ diyerek algı yapan yine ABD ve Başkanı olmuştur. Avrupa  terör örgütlerine verilen silahlara çok güveniyorlardı. Türkiye’nin böyle bir oluşuma ve terör yapılanmasına izin vermeyeceğini batı zaten biliyordu. ABD kendi içinde ve ekonomik olarak batmış durumda. Açık beyanıyla:
‘Suriye’ye ABD askerinin yıllar önce sadece 30 günlüğüne gittiğini kaydeden ve buna karşı yıllardır Suriye’de kitlendiğini belirten Trump, artık askerlerimizi geri getirmenin zamanı geldi, diye konuştu.

Trump, ABD’nin trilyonlarca dolar para harcadığına dikkat çekerek, Ortadoğu’da bulunmanın ABD için çok masraflı olduğunu söyledi. Bunları dile getirirken bir taraftan artık Türkiye’nin gücünün hafife alınmaması gerektiğini de vurguladı.

Trump, “Daha önce geri çekilmişlerdi umarım yine bunu yaparlar çünkü karşılarındaki ordunun hava araçları var ve güçlüler” dedi.

Bu açıklamalarla ABD’ye güvenen terör örgütleri, vakti zamanında kendilerinin yaptığı şekilde satılmış oldular. ABD teröristlere silah ve mühimmat yardımı yaparak diyetini ödediğini düşünüp,  sahadan geri çekildi. Kendince bu cehennemden kimsenin çıkamayacağı vurgusunu  yaparak ‘şimdilik’ ayrıldı. ABD nerede kazanmıştı zaten? Barış ve huzur  getireceğini söyleyerek yakıp yıktığı ülkelerde koca bir enkazdan başka bir şey bırakmadı. Kendisiyle işbirliği yapanları da kendisine güvenen işbirlikçilerini de ortada bırakmıştır. Medyadaki çığırtkanlığın büyük bölümü bundandır. Türk’ten ve Türk Ordusundan korkan bir avuç terörist var.

  Bu dava Hak ve batılın davası! Bakmayın içimizde ki neidüğü belli olmayanların çıkardığı yaygaraya. ‘Savaşa Hayır!’ diyenler masum Suriye halkı katledilirken sesleri çıkmıyordu. Şimdi Yemen’de insanlar açlıkla mücadele edilirken, Filistin’de çocuklar ve savunmasız kadınlar hala katledilirken çıkmıyor! 

Atalarımızın bağımsızlık ve egemenlik için savaşmış olduklarını çabuk unuttular. O zaman ‘Milli Mücadeleydi! Şimdi değil mi? Batıya veya İsrail’e uşaklık edenlerin anlayamayacağı bir haklı davadan bahsediyoruz. Kim ne derse desin! Türkiye mazlum İslam coğrafyasının umudu olmuştur ve olmaya devam edecektir.

Bu operasyon  tüm mazlumların, Türkiye’ye beslenen sevgi, güven ve gelecek için bir umuttan daha fazla şeyler beklediğinin, gördüğünün ve göreceğinin bir garantisi olmuştur. Yönetimlerine seslerini çıkarıp Türkiye’ye halk kendi nezdinde destek olmuştur. Medya istediği gibi karalasın, artık önü alınmaz bir hakikat meşalesi yakılmıştır. Meşale tüm aydınlığı bekleyenlerin ellerinde tuttuğu meşaleleri tutuşturmaya başlamıştır. Rabbim askerimizin yar ve yardımcısı olsun.

 
Etiketler: ÖZE, DÖNÜŞ, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı