Yazı Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 15:49
 
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ!
MEHMET YAMAN
mail.haber111@gmail.com
 
 

  Samimi dost uyarılarına kulak verin. Etrafınızda oluşan ve gerçekleri size  tam ulaştırmayan kişilere dikkat edin.
Millet size gerçekleri ulaştıramıyor etrafınızdaki çemberden!


Bir şaklabanlık ve riya hakim oluyor, böylece!..


   Herkes Şevki Yılmaz  veya A. Dilipak kadar güçlü olamaz.


Kaldı ki, onlar bile, size ancak medya kanalıyla uzaktan feryad edebildiler. Abdurrahman ve Şevki kardeşlerimin özel ne çıkarları vardı ki, çağırıp oto-kritik yaptıramadınız. 


   Gelen dip dalgayı hepimiz çok yazdık, Şevki bey, ”korkuyorum, tokat geliyor” dedi, ”adım adım” aylardır söylendi, yazıldı, ama sizinkiler size göstermedi. 


Kötü olduk. Dostun acı söylediklerine itibar edilmeden, ne biçim yazıyorsun diye hakaretler yedik. Ötelendik.    
   Bundan sonra, samimi feryatlara açık olun.


   Davanın istismarını yapan üç beş şaklaban çıkarcıya mahkum olmayın.
   Son iki seçimi iyi değerlendirin. 


Oy oranı yüksekken düşen ve tekrar yükselenlere dikkat edin.
Mesela Konya’da bir önceki seçimde yanlış tercihler yaptınız halk tepki koydu.
Şimdiki başkan iyi bir tercihti.


Oyların yarısı, kendisinin, bunu unutmayın. 


   Size tüm sorumluluğu ve çalışmayı size yıkacak değil, proje ve sorumluluklarla bülbül gibi edep erkan ve makamla şakıyacak beyinlere ve istişare heyetlerine ihtiyacınız var.  


   Her şeyini sizden korkarak size odaklamış, ödlekleri bırakın. 


İnancının emrinde, güçlü Hz. Ömere karşı, “yanlışını kılıcımızla düzeltiriz” diyen zayıf ve çelimsiz Ebazerler oluşturun, çevrenizde.
   En büyük hatanız, aday seçimlerindeki yanlışlıklarınızdır. 


   Teşkilatınızı yenilemeniz ve hemen çoğuna neşter vurmanız gerekir. Bunlar gerçeklerdir.


İl başkanlarını toplayıp imalı sözlerle olmaz. Onların rahatı, keyfi, havası ve kurduğu tezgahlar yerinde. Kolay kolay gitmek istemezler ve size karşı da ayak oyunu yaparlar. 


Bu insan zaaflarındandır. Ayetler bu zaafları da açıklıyor.


   Ciddi ve hasbi aksakallılar meclisine ihtiyacınız var. Bu çoluk çocukla olmaz. Deneme yanılma tahtası değil, devlet yönetimi!
   Fetö olayını da çok yazdık, yıllar evvel. 2005’te çıkardığım kitapta Mehmet Aydın bakanken yapılan hatalı davranışları kitaba yazdım. 


Günlük bölge gazetelerinde yazdım, ama göremediniz. Zira, teşkilatlarınız ve etrafınızdakiler idealist ve fedakar dava adamı değil de,  şahsi çıkarlarına odaklanırsa göremezsiniz.


   Tırnaklarıyla yerleri kazıyarak maişetini zor temin edip te sizin için yırtınan insanları, cukkacı, çıkarcılar sizlerden ve teşkilatınızdan uzak tutunca, dip dalgasına onlar direnemez hale gelir.


   Her yükselişin bir zevali vardır. 


Önünüz açıldığı zaman şükürle bu fırsatı en yoğun biçimde değerlendirmek zorundasınız. İdeallerimizden çok tavizler yedik. 


Bu arada bir kaç madde sayalım:


1-2003’teki ikiz yasaların mutlaka revize edilmesi gerekir.


2-Sağlıkta ilaç politikasının millileştirilmesi gerekir,


3-Tarımda çok büyük cinayetler işlendi ve devam ediliyor. Mutlaka yerli tohum şart! 


Tarım ilaçları zehirliyor ve hasta ediyor ürünleri ve insanları.15 gün evvel Almanyada Bayer, yapılan tarım ilacının kanserojen olduğunun tesbiti üzerine tazminatlar ödüyor.


4-Donkişotluk yapmadan ve ayakkarı yere sağlam basarak mücadele şart. Özellikle tarımı süratle milli ve yerli hale getirin.   
   Dış baskı mı var böyle, ayak sürüyorsunuz, ikazlara rağmen.Ya da içerdeki bürokratik ihanetler mi, önünüze engel koyuyor da , sağır sultanın duydukları hakkında hiç bir tedbir almıyorsunuz.

5-Eğitimi hala millileştiremediniz. İnanç ve ahlak elden gitti.
Tarih hala millileştirilmedi.


6- Aile de bitti. İstanbul sözleşmesi, erkek erkeğe evlenme ve düğünlerini artırdı.


7-2684 s.lı kanun ile istanbul sözleşmesi mutlaka revize edilmelidir.Batsın batasıca Avrupa birliği. Kademeli olarak ahlak ve inanç kültürümüzü yıkmadıkça, kendilerine benzetmedikçe almayacaklar.  Ayetler de böyle demiyor mu? Bu ayetlerden ders çıkarmanız gerekmez mi? Bu ayetler hayal ürünü değil, gerçeklerin yıllar evvel tesbit edilip önünüze konmuş birer zübdedir.Bunu aklınızdan çıkarmayın! Yoksa toplumun ahlak duyguları, bir taraftan yazılı, görsel ve sosyal medya bir taraftan devlet işbirliğiyle tamamen bitiriliyor. Çok az kaldı.

8-Kültür bakanlığı bir taraftan hıristiyan kültürünü saçma bir arkeolojik ve turistik amaçla ayağa kaldırırken, diğer taraftan milli kültür bitiyor. Bir kaç aile veya kuruluşun direnciyle bu korunmaz.


8- Sahi ülkemizde, İstanbul’da hala ehli salibin kuralları geçiyor.  Zaman zaman Fatihten bahsediyorsunuz.
Ayasofya’yı açmadan onun laneti üzerinizden gitmez ve siz ona layık bir evlat olma yerine, ehlisalibin yerli adamı olma riskini taşımaya devam edersiniz. Seçim öncesi açın diye yazdık. En az 5 puan ordan alırdınız, İstanbulda.


9-Trilyonlar harcayıp ülkeyi imar edin, ama insana yatırım yapmayıp ihmal edin. O insan o bozulmuş ve şirazeden çıkmış kültürüyle, imar ettiğiniz yeri üç beş günde tarumar etmekle kalmaz, seçimlerde de yaya bırakır. Çok yazdık bunu da. 


10-Dışişlerinde sanayi ve kültürel desteklerlevde, çok önemli adımlar atmalısınız. 18 senede dış temsilciliklerini hala millileştiremediniz. Bunlar bizim ön karakolumuz. Çoğu hala dökülüyor. Siz yeni kurallar getirmelisiniz bunu inkılapçı bir gözle, milli değerlere göre. Ve mutlaka uygulamalısınız. Etrafınızdaki “el ne der” diyenlere insnmayın.

11-Uluslar arası kurullar ile yaptığımız tüm sözleşmeler,  milli çıkarlarımız ışığında uzman ellerce incelenip güncellenmeli.  Basit Bir montröyü inceleyemiyor ve Suriyeyle yıllar evvel yaptığımız Adana mutabakatını Putinden öğreniyorsak, dışişlerinin yüz karasıdır. Böyle daha çok sözleşmeler var. Yazıyor ve konferanslarını veriyoruz, ama hiç bir ilgi gösterilmiyor. Şahsımıza değil, konulara.


SONUÇ:


Yazlıp söylenecek daha çok şey var, ama burda keserek, şunu söyleyelim: 

 Düşüncende, şahsi ve ailevi hayatınızda, yakın çevrenizde, il teşkilatlarında, bürokrasinin hantal kademelerinde ciddi bir inkılap gerçekleştirmelisiniz, vakit kaybetmeden. Yoksa etrafınızdaki sahte dostlarınız, şimdiden panikle başka düşüncelere dalmaya başladılar ve yakında geminizi  terke haırlanacaklar. 


Yine uzaklardaki gönlü kırık dostlarınız sizi savunacak, herkese karşı.


Milletin ümidisiniz, her hatanıza rağmen.  Hatalarınızı çabuk düzeltin  ve ümid olmaya devam edin. Ufuklardan hayalinizi ve ayağınızı yeryüzüne indirerek.


   Üzülenler ve üzdükleriniz, kırılanlar ve kırdıklarınız sizi  seviyor ve incinmiş olarak uzaktan dualarını gönderiyorlar.Rabbım yoluna hizmet edenleri korusun.


1.4.2019
Abd-i Fakir
Mehmet Yaman
Rabat-Mağrib

 
Etiketler: SAYIN, CUMHURBAŞKANIMIZ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı