Yazı Detayı
04 Mayıs 2019 - Cumartesi 11:10
 
SAYGI DEĞER HALKIMIZA!.
MEHMET YAMAN
mail.haber111@gmail.com
 
 

 Efendim, sahrada iki güzel ceylan birbirlerine boynuzlarını takmış kavga ediyorlar ve bu arada, uzaktan onlara doğru sinsice ve tüm belirtileriyle yaklaşan aslanı kavgalarından hiç göremiyorlardı. 


   Bu aslan yaklaşıp birisinin sırtına çıktı ve yemeye başladı. Öbürü de, hasmını aslana teslim edip kaçtı.


   Ben bunları izlerken, güzel ülkemizde iktidar ve muhalefet kümelerinin birbirlerini yemek için savaşırken, Girite yunan ve italyan askerlerinin, akdenize fransız ve abd askerlerinin, kıbrısa ingiliz askerlerinin ve suriyede yerli abd askerlerinin tüm silah, uçak ve gemileriyle toplanıp bize saldırmak için tam zamanını beklediklerini ve bizim de bu kör kavgamızdan bunu göremediğimizi, acı acı seyrediyorum.


   LÜTFEN, SEVGİLİ VATANDAŞLAR, TEHLiKE ÇOK YAKINIMIZA KADAR GELDİ.


   Ne olur aklımızı başımıza alalım da,  partimizin kör dövüşü peşine takılmadan, partimizi bu tehlikelerden haberdar edip, gözlerinin faltaşı gibi açılmasını sağlayalım.  


   Birbirini itmesinler ve kaçmasınlar. Birlikte düşmana saldırıp yok edelim. Herkes sürü halinde birbirine saldırır veya düşmandan kaçarsa, düşman bizi çabuk yer. Hep beraber döner de, düşmana saldırırsak, onlar korkup kaçar. Biz şehitliğe, onlar ise dünya nimetlerine ve saltanatına koşar. Şehitliği göze alan bir milletten, onlar çok korkar.


   Çanakkale savaşında ingiliz subayı, çocuk şehitlerimizin cenazelerinin gülüyor olduğunu görünce, çok korkmuş ve sonra hatırasında diyor ki, “ben yenileceğimizi işte o gülen cenazeleri görünce anlamıştım”


   Bizim kahramanlığımız, bu düşmanlara bozgun hatıratı yazdırsın.


   Ey halkım hepimiz biriz ve bu vatanın meyveleriyiz.


   Haydin birliğe ve siyasi temsilcilerimizi uyandırmaya!..


    Saygılar, hepinize!..
                                         
                                                                                                                                                 Rabat-Mağrib

 
Etiketler: SAYGI, DEĞER, HALKIMIZA!.,
Yorumlar
Haber Yazılımı