Yazı Detayı
28 Temmuz 2019 - Pazar 15:50
 
TEŞEKKÜR EDERİM
Aydan KURT
admin
 
 

Teşekkür ederim ne kadar kolay bir kelime değil mi? Peki günlük hayatımızda ne kadar kullanıyoruz. Prof. Dr. Edibe SÖZEN hanımefendinin sosyal sermaye sunumunda dikkatimi çeken bir konu oldu. Dünya çapında yapılan istatistikte insanların birbirine teşekkür etme oranının Türkiye’de olduğunu öğrendim. Bu konuyu arkadaşlarımla konuştuğumda bir etkinlik yapmaya karar verdik. Bu etkinlik "hastanelerin acil servisi ve polis karakoluna teşekkür ziyareti" idi.
Evet bu insanlar para karşılığı bu işi yapıyor olabilirler lakin insan ilişkileri ile çalışılan yerler daha zordur. Onlar gece gündüz canları pahasına fedakârlık yaparken bizlerin bir teşekkür etmesi zor bir şey değildi.
Gideceğimiz acil servis ve karakollar için gerekli izinler alındı. Evlerimiz de yaptığımız hamur işleri ve kursumuzda yaptığımız hediyelerle ziyaretlerimizi gerçekleştirdik.
İlk gittiğimiz polis karakolunda polis memuru bizi görünce buyurun nasıl yardımcı olabilirim diye sordu. Bizlerde “sizlere teşekkür etmeye geldik” dediğimizde polis memuru çok şaşırdı. “Canı pahasına bu görevi yapıp bizlere hizmet ettiğiniz için teşekkür ederiz” dediğimizde, “bunca yıllık polis memuruyum ilk defa birileri teşekkür etti” şeklindeki sözlerini asla unutamayız. Daha sonra Buca Kadın Doğum Hastanesi, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi, Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi ve Eskiizmir Polis Merkezini ziyaret ettik. Bu ziyaretlerimizde doktorlar, hemşireler ve sağlık personellerine tek tek teşekkür ettik. Onların şaşkınlıkları 
- nasıl yani? 
- neden? 
- siz kimsiniz? 
şeklindeki soruları ve arkasından gelen kocaman bir mutluluk. 
Mutlu etmek ve mutlu olmak zor değil. Sadece istemek ve sevmek yeterli. 
Bu etkinlikte bize inanıp destek olan 
Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürü Kaan Coşkun,
Prof. Dr. Gökhan Akbulut
Karabağlar İlçe Emniyet Müdürü Hakan Metin
Prof. Dr. Nurettin Ünal
Başhekim Yardımcısı Dr. İsmail Şahin
Beyefendilere ve arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

 
Etiketler: TEŞEKKÜR, EDERİM, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı