Yazı Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 11:10
 
YENİ HAYATIMA: ŞÜKÜRLER OLSUN.
Salih ARIKAN
 
 

Elhamdülillah.
Çok şükür...
Sonsuz hamd, sonsuz şükürler olsun Rabbim.
Ne desek...
Ne söylesek...
Ne yazsak her biri kifayetsiz kalacak kelimelerin yegane ve tek özeti NİMETE ŞÜKÜRDÜR.

Aşağıda okuyacağınız makale elindeki nimetlere hâlâ şükretmeyen her biri(miz) engelli adaylarına gelsin. Gelsin ki, belki yazının sonunda Rabbim (c.c) sana şükürler olsun hamd olsun der. Belki...
..........
Geçenlerde beni gece yarısında arayan arkadaşların tanıştırdığı dostumuzla telefonda sohbet ettik. Gözleri sonradan görme engelli olmuş. Hayatında hiç bir görmeyeni tanımamış ve derin bir üzüntüyle baş başa kalmış. Tabi görmemenin dünyanın sonu ve başa gelebilecek en kötü durum olarak algılamış.
Resmî yerlere müracaatının sonunda  bakım ve engelli maaşı bağlamışlar.

Diyor ki: 
BENİ ANNEME ZİMMETLERİLER.
Bende görmemenin kötü bir durum olmadığını gerekli eğitimlerden sonra avukat öğretmen ve farklı mesleklerde başarıyı yakalamış, evlenmiş, çoluk çocuğa karışmış arkadaşlarımızdan bahsettim. O kadar sevindi ki, bir gün buluşacağız ve onu yeni hayatına hazırlayacak bir plan üzerinde çalışacağız.

Rehabilitasyon Merkezine giderse yeni hayatına adım atmış olacak ben de ŞÜKÜR DİYE YENİ BİR HAYATA DOKUNABİLDİYSEK ne mutlu bize diyeceğim.

Son söz sözlerin en güzeli ve yücesi ile;

Evet,
"Öyleyse (yalnızca) Beni anın, Ben de sizi anayım; ve (yalnızca) Bana şükredin ve (sakın) nankörlük etmeyin." Bakara süresi 152.ayet

Salih Arıkan,

 
Etiketler: YENİ, HAYATIMA:, ŞÜKÜRLER, OLSUN.,
Yorumlar
Haber Yazılımı