Haber Detayı
08 Kasım 2021 - Pazartesi 16:45
 
TBMM Başkanı Şentop Karabağ Zaferi'nin 1. yıl dönümünü kutladı
TBMM Başkanı Şentop, "Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev'in dirayetli liderliğinde can Azerbaycan 44 günde tarih yazarak, 30 yıl süren işgale noktayı koymuştur." dedi.
SİYASET Haberi
TBMM Başkanı Şentop Karabağ Zaferi'nin 1. yıl dönümünü kutladı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Karabağ Zaferi'nin 1. yıl dönümünü kutladı.

Şentop, Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Meclisi Başkanı Sahibe Gafarova'ya, 8 Kasım Azerbaycan'ın Vatan Savaşında Zafer Günü dolayısıyla gönderdiği tebrik mesajında, "Dost ve kardeş Azerbaycan halkını Türk milleti ve şahsım adına en içten duygularla tebrik ederim. Vatan muharebesi sonucunda 'iki devlet tek millet' şiarıyla ilişkilerimizi yürüttüğümüz Azerbaycan'ın haklı zaferinin coşkusunu paylaşıyoruz." ifadelerine yer verdi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in dirayetli liderliğinde Azerbaycan'ın 44 günde tarih yazarak, 30 yıl süren işgale noktayı koyduğunu kaydeden Şentop, "Bu haklı mücadele sonucunda 8 Kasım 2020 tarihinde hepimiz için büyük anlamı olan Şuşa kurtarılmış, Azerbaycan sahadaki zaferini 9 Kasım 2020 tarihinde imzalanan Üçlü Bildiri ile taçlandırmıştır." görüşünü paylaştı.

Bu vatan mücadelesi uğrunda şehadet mertebesine erişen aziz kahramanları rahmet ve saygıyla andığını belirten Şentop, "Dost ve kardeş Azerbaycan halkına sıhhat, huzur ve refah, zatıalinize ve şahsınızda Azerbaycan Milli Meclisi'nin kıymetli üyelerine muvaffakiyetler temenni ediyorum." ifadesini kullandı.

"İki devlet, tek millet"

TBMM Başkanı Şentop, Twitter'dan da kutlama mesajı yayımladı.

Şentop, mesajında, "Dost ve kardeş ülke can Azerbaycan'ın 8 Kasım Zafer Günü'nü kutluyor, Karabağ'a Azerbaycan Türkü'nün bayrağını asmak, zulme ve işgale son vermek için şehadete yükselen kahramanlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. İki devlet, tek millet." paylaşımında bulundu.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: TAYYİBE TAYYAR
Etiketler: TBMM, Başkanı, Şentop, Karabağ, Zaferi'nin, 1., yıl, dönümünü, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı